2010 Rugsėjo 27

Atlyginimai

Ukmergės medikai algos turi prašyti raštu

veidas.lt

Ukmergės ligoninės darbuotojai jau įprato kas mėnesį motyvuotai aiškinti, kodėl jiems reikia uždirbto atlygio. Pinigai laiku išmokami tik įvardijus priežastį ir įrodžius, kad jie – būtini, rašo “Lietuvos žinios”.

Kiekvienas iš 500 gydymo įstaigos darbuotojų, norintis laiku gauti atlyginimą, turi rašyti prašymą ir išsamiai papasakoti savo privataus gyvenimo užkulisius.

Vyriausiasis gydytojas Algimantas Velička žino, kada kuris iš jų krikštija vaiką, švenčia jubiliejų, moka pensijos draudimą ar kreditą. Ligoninės vadovas prisipažino kas mėnesį patenkinantis tik 15-17 darbuotojų prašymų laiku išmokėti algą.

“O ką daryti, kai vaikus reikia išleisti į mokyklą, o atlyginimo negauni?” – su ašaromis akyse kalbėjo ligoninės slaugytoja Gitana Šidlauskienė.

Moteris prisipažino, kad jai skaudu ir žema raštu prašyti uždirbtų pinigų, tačiau kitos išeities nematanti.

Kardiologijos skyriaus vyresnioji slaugytoja Danguolė Kizlienė teigė, jog tam, kad gautų atlyginimą, turėjo viešinti visas asmeninio gyvenimo peripetijas, aiškinti, kad turi mokėti pensinio draudimo įmokas, rašyti apie tai, kada jos šeimoje rengiamos krikštynos. Medikė pridūrė, jog visos nurodytos priežastys pinigų skirstytojams pasirodžiusios svarios, tad darbo užmokestis jai buvo išmokėtas anksčiau negu daugeliui kolegų.

Vyresnioji slaugytoja sakė, kad uždirbti pinigai sumokami maždaug per tris kartus. Medikė taip pat pabrėžė, jog, ko gero, nė vienas ligoninės darbuotojas nėra laiku gavęs atostoginių.

“Tuos pinigus gavau praėjus trims savaitėms, kai pailsėjusi grįžau į darbą”, – patvirtino ir slaugytoja G.Šidlauskienė.

Ligoninės vyriausiasis gydytojas A.Velička neprisiminė, kieno iniciatyva įstaigoje atsirado paprotys raštu prašyti atlyginimų. Esą ši idėja lyg ir išplaukė “iš apačių” visiems kartu tariantis, kaip išgyventi.

Pasak vadovo, ligoninės padėtis pablogėjo, kai prieš porą metų valstybė visu penktadaliu apkarpė suteikiamų medicinos paslaugų finansavimą. Pradėjus stigti pinigų teko mažinti atlyginimus. Tačiau visiems 500 ligoninės darbuotojų nepavyksta jų išmokėti laiku. Todėl, anot A.Veličkos, sumanyta lanksti darbo apmokėjimo sistema, kai atlyginimas sudaromas iš pagrindinio atlygio ir priemokų už darbo rezultatus.

A.Velička užsiminė, kad pirmumas mokant atlyginimus teikiamas tiems, kurie augina mažus vaikus, turi atžalų studentų ir įsipareigojimų bankams. Prašymus, pagrįstus įrodymais, priima darbo užmokestį skaičiuojančios buhalterės. Paskui juos vizuoja pats vyriausiasis gydytojas.

Pasak ligoninės vadovo, kas mėnesį patenkinama tik 15-17 žmonių prašymų laiku išmokėti atlyginimą.

Ukmergės rajono savivaldybės gydytojas Vytautas Motiejūnas ligoninėje jau įprastą tvarką pareiškimais “išmušinėti” algas vadina ydinga. Jo manymu, reikėtų imtis esminių pakeitimų: mažinti darbuotojų skaičių arba jų atlyginimus, nes akivaizdu, kad ši gydymo įstaiga nepajėgi išlaikyti 500 etatų.

Savivaldybės gydytojas mato ir kitokią išeitį – imti iš bankų paskolas ir laiku atsiskaityti su darbuotojais. Tačiau V.Motiejūnas pripažįsta, kad abu problemos sprendimo būdai gana skausmingi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Antanas Antanas rašo:

  Ar gydytojas žmogus , nemanau .Jeigu uždirbto atlyginimo reikia prašyti raštiškai , tai tikrai tikras anekdotas. Tuo nebuvo nei tarybiniais laikais. Vieni maudosi piniguose , o kiti turi raštiškai prašyti. Kokie nuvertinimai gydytojų. Todėl daugelis gydytojų emigruoja. Reikėtų , kad ir seimo nariai norėdami gauti atlyginimą rašytų prašymus.

 2. eilinis eilinis rašo:

  pirmiausia išmokėt dirbančiajam kas liks – administracijai


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...