2010 Spalio 12

Ukmergė

Ukmergės savivaldybė skaičiuoja “Miesto energijos” padarytą žalą

veidas.lt

Ukmergės rajono savivaldybė UAB „Miesto energija“ įvardijamą patirtą 32 mln. litų žalą atmetė kaip nepagrįstą ir pati ėmėsi skaičiuoti,kokią žalą privatininkas sukėlė savivaldybei.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Juridinio skyriaus vedėjas Rimas Jurgilaitis teigia, kad sutartis su UAB „Miesto energija“ nutraukta dėl šiurkščių sutarties sąlygų pažeidimų.

Pasak R. Jurgilaičio, savivaldybė ketina reikalauti, kad UAB „Miesto energija“ atlygintų žalą gyventojams bei savivaldybei. „Reikalausime, kad UAB „Miesto energija“ atlygintų gyventojų nuostolius, kuriuos jie patyrė dėl privatininko neteisėtų manipuliacijų sąnaudomis. Taip pat nuostolių savivaldybė patyrė ir dėl to, kad UAB „Miesto energija“ kelis mėnesius trukdė savivaldybei užtikrinti karšto vandens bei šilumos tiekimą gyventojams bei per visus šilumos ūkio nuomos metus, privatininkas nudėvėjo išnuomotą turtą“, – teigia R. Jurgilaitis.

Pasak savivaldybės atstovo, prieš pasirašant su UAB „Miesto energija“ ir UAB „Energijos taupymo centras“ šilumos ūkio modernizavimo ir renovacijos sutartį, išnuomoto šilumos ūkio turto vertė buvo kiek daugiau nei 14 mln. litų. „Dabar jo būklė prasta, o likusi vertė – tik apie 5 mln. litų. Susidaro įspūdis, kad privatininkas specialiai siekė nudėvėti išnuomotą turtą, nors jį turėjo modernizuoti ir renovuoti“, – teigia R. Jurgilaitis.

Ukmergės savivaldybės patirta žala dėl neteisėtų privatininkų veiksmų dar skaičiuojama. Preliminariais duomenimis ji gali ženkliai viršyti 10 mln. litų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Kita medalio puse Kita medalio puse rašo:

  Pastaruoju metu visai Lietuvai tenka stebėti situaciją Ukmergėje ir vietos mero bei jo bendraminčių savivaliavimą. Savivaldybės biudžeto lėšomis vykdant priešrinkiminę kampaniją, yra puolama privataus verslo įmonė ir centrinės valdžios institucijos. Be jokio teisinio pagrindo paskelbus ekstremalią padėtį, piktnaudžiaujama jos paskelbimo teise. Kartu deklaruojama, kad tai daroma Ukmergės gyventojų labui, nors dėl savivaldybės veiksmų šilumos vartotojų teisė į patikimą ir nenutrūkstamą šilumos energijos tiekimą grubiai pažeidžiama nuo birželio 1-osios iki šiol.
  Ukmergės savivaldybės atstovų metamus nepagrįstus kaltinimus vertiname kaip eilinį puolimą šiame priešrinkiminiame Valstiečių liaudininkų sąjungos spektaklyje. Keista, kad šio žmonėms kvailinti skirto spektaklio aktoriais ar bent statistais tapo ir kelių menkai įtakingų politinių jėgų, ir visuomeninių judėjimų lyderiai. Deja, nė vienas jų neskyrė nė dešimties minučių susitikti su UAB „Miesto energija“ vadovais ir bent jau išgirsti kitą, faktais paremtą nuomonę. Štai Socialistinio liaudies fronto pirmininkas Algirdas Paleckis spalio 11 d. Ukmergėje vietos gyventojams dalino rašytinius raginimus „nepaklusti oligarchų savivalei ir nevykdyti įstatymų, kol jie nebus pakeisti“.
  Primename, kad šilumos tiekėjo tiekiamos šilumos energijos kainos pagrįstumą patikrina Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, o ją nustato rajono savivaldybės taryba. Tai lemia, kad prasidėjusios nepagrįstos manipuliacijos apie taikytų šilumos energijos kainų pagrįstumą negali sukelti jokių teisinių pasekmių. Tokiais teiginiais tik siekiama pridengti Ukmergės rajono savivaldybės neteisėtus veiksmus ir suklaidinti kuo daugiau žmonių, neteisėtiems veiksmams suteikiant teisėtumo iliuziją.
  Praėjusią savaitę Vyriausybėje sušauktas Krizių valdymo komitetas konstatavo, kad jokios ekstremalios padėties Ukmergėje nėra, ir pabrėžė, kad būtų protinga savivaldybei šią padėtį atšaukti. Reaguodamas į Ukmergės savivaldybės spekuliacijas apie tariamai per dideles „Miesto energijos“ taikytas kainas, Krizių valdymo komitetas pasiūlė Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai pakartotinai išnagrinėti šilumos ir karšto vandens kainų pagrįstumą Ukmergės rajone. Tik šios įgaliotos valstybinės institucijos išvada bus galima remtis, diskutuojant apie kainų pagrįstumą.
  Savivaldybės vadovai ignoruoja šias Krizių valdymo komiteto rekomendacijas ir toliau vykdo neteisėtus veiksmus – karštas vanduo tiekiamas be licencijos, be sutarties naudojamos gamtinės dujos iš AB „Lietuvos dujos“ dujų rezervo, vartotojams pateikiamos apmokėti sąskaitos, nors savivaldybės įmonė neturi nei sutarčių su gyventojais, nei teisės verstis šilumos tiekimo veikla.
  Neįtikėtina, bet dar vakar po pietų Vilniaus apygardos teisme nebuvo gautas Ukmergės rajono savivaldybės ieškinys su pašalintais trūkumais, nors būtent šio ieškinio reikalavimų užtikrinimui 2010 m. gegužės 31 d. Ukmergės rajono apylinkės teismo teisėjas E.Pašilis pritaikė skandalingai pagarsėjusias laikinąsias apsaugos priemones, o savivaldybė pradėjo UAB „Miesto energija“ nuosavo ir nuomojamo turto perėmimo procesą, kuris ilgam sutrikdė šilumos ir karšto vandens tiekimą Ukmergės rajone.
  Kaip ir viso konflikto metu einame ir eisime tik teisiniu keliu, nes tikime, kad Lietuvos Respublikoje per 20-ties metų nepriklausomybės laikotarpį yra sukurta pakankamai teisinių instrumentų bet kokiems neteisėtiems veiksmams pažaboti ir tinkamai įvertinti.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...