2011 Sausio 27

Dainius Kreivys

Ūkio ministras ES lėšas skyrė motinos įmonei

veidas.lt

Pasak žiniasklaidos, D.Kreivio motinos Florentinos Kreivienės valdoma bendrovė “Specializuota komplektavimo valdyba” (SKV), kurios valdybos narys anksčiau buvo D.Kreivys, su partneriais pernai laimėjo dviejų Vilniaus mokyklų pastatų renovavimo konkursus.

SKV su bendrovėmis “Dalsta” ir “Bikusta” 2010 metų gegužę tapo sostinės Karoliniškių gimnazijos pastato renovacijos rangovės. Sutarties vertė – 2,89 mln. litų.

Tuo pat metu bendrovės pasirašė dar vieną sutartį dėl beveik 3,59 mln. litų Vilniaus “Ąžuolyno” pagrindinės mokyklos renovavimo.

Pernai rugsėjį ūkio ministras pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtinta ES parama šiems projektams – juo Karoliniškių gimnazijai skirta daugiau kaip 2,34 mln. litų, o “Ąžuolyno” mokyklai – 3,64 mln. litų ES fondų lėšų.

D.Kreivys neigia žiniasklaidos pranešimus apie neva 170 mln. litų siekiantį jo turtą, paip pat žinias, neva su juo anksčiau susijusios įmonės yra gavusios valstybinių užsakymų ir paramos.

D.Kreivys teigė kreipęsis į Valstybinę mokesčių inspekciją, prašydamas įvertinti jo pateiktą turto deklaraciją, valstybei sumokėtus mokesčius ir viešai informuoti apie išvadas.

Premjeras teigia laukiantis ūkio ministro paaiškinimų dėl jo sprendimo skirti Europos Sąjungos (ES) paramą savo motinos valdomai įmonei. Tačiau Andrius Kubilius ir toliau sako pasitikintis ūkio ministru.

“Aš kalbėjausi šiandien iš ryto su ministru, paprašiau, kad jis nedelsiant paaiškintų, nes ir jis pats iki šiol labai tvirtai sakė, kad tikrai niekaip savo tarnybinės padėties nėra naudojęs tam, kad buvęs verslas gautų kokios nors naudos. Aš tikiu, kad jis tai tuoj pat paaiškins”, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė A.Kubilus.

Taip jis komentavo ketvirtadienį žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kad Dainiaus Kreivio motinos įmonė ir jos partneriai pernai gavo maždaug 6 mln. litų Europos Sąjungos (ES) paramos.

Tačiau A.Kubilius pareiškė tikintis ministru ir spėjo, kad dėl dalies europinių lėšų, ypač mokyklų renovacijai, skirstymo mokyklų renovacijai sprendė savivaldybės, kurioms priklauso tos mokyklos, bet tai turi paaiškinti ministras.

“Aš tikiu ministru, ministras atėjęs iš verslo su patirtimi, vertinga patirtimi, jis turi aiškiai atsakyti į visus iškilusius klausimus, žmonės turi turėti aiškius atsakymus. O šiaip likus mėnesiui iki rinkimų, tai manęs kai kurios publikacijos nelabai stebina, bet ministrai ir mes visi, esantys politikoje, turime turėti tikslius ir aiškius atsakymus, ir žmonės turi tuos atsakymus gauti”, – kalbėjo A.Kubilius.

Anot premjero, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisija turėtų duoti tikslius atsakymus į visus klausimus. Komisija jau pradėjo tyrimą dėl galimo D.Kreivio viešųjų ir privačių interesų konflikto.

A.Kubilius tvirtino, kad D.Kreivys kaip tik ėmėsi viešųjų pirkimų skaidrinimo ir per porą pastarųjų metų pasiekė “tikrai nemažai”, tą, jo žodžiais, pripažįsta net tokia autoritetinga organizacija, kaip “Transparency International”, kuri paskutiniuose korupcijos tyrimuose parodė, kad Lietuvoje “situacija su korupcija pažengusi nemažą žingsnį, ir iš esmės dėl žymiai praskaidrėjusių viešųjų pirkimų”.

“Viešųjų pirkimų tarnyba iš tiesų aktyviai dirba. Kiek esu informuotas paties ministro, tarnybos vadovas dar pernai gruodį yra kreipęsis į teisėsaugos institucijas dėl to, ką vakar pavaidinau kriminaliniu spaudimu, kai yra grasinama arba tie grasinimai tokio fizinio susidorojimo ar gundoma įvairiais papirkimais. Kaip suprantu, tai yra asmenys, kurių gal nebūtų galima įvardyti tiesiogiai kaip aktyvių politikų”, – kalbėjo A.Kubilius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...