2011 Kovo 08

Politika

Ūkio ministras dalyvavo VTEK posėdyje

veidas.lt

Ūkio ministras Dainius Kreivys antradienį dalyvavo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) posėdyje, kuriame svarstoma, ar jis nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų.

Po posėdžio D.Kreivys nesustojo atsakyti į žurnalistų klausimus. Etikos sargų sprendimas turėtų būti paskelbtas antradienį po 15 valandos.

Komisija vertina, ar ūkio ministro elgesys, ministerijai skiriant Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų paramą mokykloms, kurių rekonstrukcijos darbus atlieka su jo motina susijusi bendrovė, atitinka Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.

Tyrimą dėl D.Kreivio komisija pradėjo sausio pabaigoje, gavusi Seimo nario socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus kreipimąsi.

Jis prašė išsiaiškinti, ar D.Kreivys galėjo, nesilaikydamas nusišalinimo pareigos, dalyvauti priimant sprendimus, susijusius su įmonių “Stamija” ir “Makveža”, kurių akcininkė yra D.Kreivio motina, ir ar tai galėjo paskatinti “neįprastai sėkmingą” įmonių plėtrą.

Ūkio ministras kategoriškai atmeta bet kokius įtarimus, kad jis galėjo daryti įtaką skiriant ES paramą su jo artimaisiais susijusiomis įmonėmis.

Pernai rugsėjį ūkio ministras pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtinta ES parama dviem projektams – Karoliniškių gimnazijos renovacijai skirta daugiau kaip 2,34 mln. litų, o “Ąžuolyno” mokyklai – 3,64 mln. litų.

Konkursus dėl šių mokyklų renovacijos vėliau laimėjo D.Kreivio motinos Florentinos Kreivienės iš dalies valdoma bendrovė Specializuota komplektavimo valdyba (SKV) ir bendrovės “Dalsta” bei ir “Bikusta”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...