2011 Gegužės 06

Susitiks su Lenkijos ir Ukrainos parlamentų vadovais

veidas.lt

BFL

Seimo pirmininkė Irena Degutienė kitą savaitę dalyvaus trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos Parlamentinės Asamblėjos prezidiumo posėdyje Strasbūre ir lankysis Varšuvoje, penktadienį pranešė jos sekretoriatas.

Antradienį Strasbūre rengiamame posėdyje dalyvaus ne tik trijų valstybių parlamentų pirmininkai, bet ir Europos Parlamento (EP) vadovas Jerzy Buzekas (Ježis Buzekas) bei Europos Parlamento nariai.

Dar šių metų vasario mėnesį įvykusiame Lietuvos ir Ukrainos parlamentų pirmininkų susitikime sutarta, kad posėdis bus skirtas pirmosios Konstitucijos Europoje – 1791 metų gegužės 3 dienos Konstitucijos – 220-osioms metinėms paminėti ir jame būtų kalbama ne tik apie politinius bei ekonominius klausimus, bet ir svarstomi vertybiniai Europos pamatai, diskutuojama apie europietiškąją tapatybę, sakoma pranešime spaudai.

Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamentų vadovai antradienį taip pat stebės EP plenarinį posėdį ir susitiks su Europos Komisijos nariu, atsakingu už finansinį programavimą ir biudžetą Algirdu Šemeta, kuris pristatys energijos apmokestinimo reformos direktyvą.

Pirmadienį, vykdama į Strasbūrą, I.Degutienė sustos Varšuvoje, kur Lietuvos ambasadoje susitiks su Didžiojo Seimo palikuonių organizacijos vadovais, apžiūrės Kordegardo galerijoje eksponuojamą 1791 metų gegužės 3 dienos Konstitucijos dokumentų parodą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...