2011 Balandžio 19

Žemės ūkis

Ūkininkai “šluoja” kombainus

veidas.lt

Žemės ūkio technikos pardavėjai skaičiuoja kylančius pardavimus. Kai kurie jau pasiekė ir viršija rekordinių 2008 metų lygį ir teigia, kad erdvės veiklai dar pakankamai daug, nes rinka nepasotinta, rašo “Verslo žinios”.

“Lyginant su 2010 metais, per pirmą šių metų ketvirtį pardavimai augo 50 procentų. Metinė apyvarta bus 20-25 procentų didesnė nei praėjusiais metais. Grįžome į 2008 metų, kurie buvo rekordiniai, lygį”, – sakė bendrovės “Konekesko Lietuva” Žemės ūkio technikos departamento direktorius Virginijus Apšega, kaip pakilimo priežastis vardijantis aukštas grūdų ir pieno supirkimo kainas.

Žemdirbius kuo greičiau pirkti techniką skatina ir tai, jog netyla kalbos, kad po 2013 metų baigsis ES parama.

“Pardavimų sezonas vyksta ištisus metus ir dirbame intensyviai, nes stambūs ūkiai per darbymetį kieme jau nori turėti techniką. Pagal prekybą 2010 metus lenkiame ir grįžtame į 2008-uosius”, – sakė bendrovės “Dojus agro” generalinis direktorius Audrius Kavaliauskas.

Bendrovės “Dotnuvos projektai” direktorius Rimantas Dapkus sako, kad šiemet taip pat planuojama viršyti rekordinių 2008 metų pardavimus.

“Jei paramos nebūtų, rinka vis tiek egzistuotų, nes žmonėms reikia dirbti žemę. Tik pirkimas būtų mažesnis”, – sakė R.Dapkus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...