2010 Rugpjūčio 13

Rusija

Ugniagesių komanda išlydėta į Rusiją

veidas.lt

Šiandien vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos vadovybė išlydėjo į Rusiją išvykstančią Lietuvos tarptautinės pagalbos teikimo komandą.

24 mūsų šalies ugniagesiai gelbėtojai dvi savaites gesins miškų ir durpynų gaisrus. Ministras R. Palaitis išvykstantiems ugniagesiams gelbėtojams palinkėjo garbingai atlaikyti visus išbandymus.

Pagalbai nuo gaisrų kenčiančiai Rusijai Vyriausybė iš valstybės rezervo skyrė 200 tūkst. Lt. Už juos sudaryta humanitarinės pagalbos siunta. Rusijos ugniagesiams bus nuvežta gaisrinė siurblinė stotis, 20 suslėgtojo oro kvėpavimo aparatų AUER, 5 tūkst. respiratorių ir gaisrinių žarnų. Tarptautinės pagalbos teikimo komanda į Rusiją taip pat nusigabens keturis gaisrinius automobilius, štabo, logistikos ir žarnų automobilius bei priekabą siurblinei stočiai.

Dėl vyraujančių ypač karštų orų ir didelių gaisrų plotų Rusijoje šiuo metu susidarė ypač sudėtinga situacija. Rusijos Federacijos prašymą suteikti pagalbą Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija gavo rugpjūčio 9 d. Rusijos Federacijos vyriausybė prašė pačių būtiniausių gaisrų gesinimo priemonių ir priešgaisrinės aviacijos. Jiems labai trūksta siurblinių stočių, kvėpavimo aparatų, priešgaisrinių robotų, miško kultivatorių, priešgaisrinių amfibijų, lauko mobilių elektros stočių ir kt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...