2012 Lapkričio 28

Tyrimas: maždaug pusė Lietuvos gyventojų siunčia ir gauna siuntinius, daugiausiai drabužius

veidas.lt


Per paskutinius penkerius metus 42 proc. Lietuvos gyventojų yra siuntę siuntinį, o 50 proc. gyventojų per šį laikotarpį juos gavo. Dažniausiai siunčiami ir gaunami drabužiai: juos yra siuntę 40,5 proc., o gavę – 42 proc. šalies gyventojų. Drabužius Lietuvoje dažniausiai siunčia Panevėžyje ir kaimo vietovėse gyvenantys žmonės, o siuntiniuose juos gauna Vilniaus bei Šiaulių gyventojai.
Šiuos duomenis atskleidė Estijos logistikos ir pašto paslaugų bendrovės „Eesti Post” savitarnos siuntų tinklo „Post24” užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas reprezentatyvus tyrimas.
„Lietuvoje pirmieji ėmėmės tirti, ką žmonės siunčia ir gauna siuntiniuose. Norėjome pamatyti tai, ko paprastai nesužinosi – kas dažniausiai būna tose dėžėse, keliaujančiose per paštą, kurjerius, perduodamose per autobusų vairuotojus ir dedamose į savitarnos siuntų terminalus, kurių tinklą turime ir mes“, – sakė savitarnos siuntų terminalų tinklo „Post24“ direktorius Lietuvoje Joona Saluveer.
Siųsti siuntinius dažniau yra tekę moterims (43,5 proc.), siuntinius siuntė kiek mažiau vyrų (40,6 proc.). Tyrimo duomenys parodė, kad lietuviai dažniau gauna siuntinius nei siunčia. Jų gauna 51,7 proc. moterų ir 47,1 proc. vyrų.
Dažniau nei kiti siuntinius siunčia ir gauna didžiųjų miestų gyventojai. Tarp jų aktyvumu išsiskiria Šiauliai: 60,4 proc. jų gyventojų siunčia, 70,8 proc. – gauna siuntas.
Antra pagal populiarumą siunčiamų daiktų grupė yra maistas. Jį siunčia 28 proc. lietuvių, dažniausiai – 46-55 m. smulkūs verslininkai ir ūkininkai iš Vilniaus bei kitų rajonų centrų. Siuntiniuose taip pat dažnai siunčiamos knygos (25,6 proc.) bei aksesuarai (25,4 proc.). Kaimo vietovėse gyvenantys smulkūs verslininkai bei namų šeimininkės dažniausiai siuntose gauna kvepalus (29,6 proc.).
Beveik ketvirtadalis (21,2 proc.) gyventojų siuntomis gauna iš Lietuvoje veikiančių elektroninių parduotuvių įsigytas prekes. Pasak J. Saluveer, Baltijos šalių el. prekybos potencialas yra vienas didžiausių Europoje. „Euromonitor“ prognozuoja, kad Rytų Europoje ši sritis iki 2016-ųjų turėtų augti po vidutiniškai 12 proc. kasmet. Tikėtina, kad siuntų, gaunamų iš el. parduotuvių, kiekis tik didės.
Tyrimas taip pat parodė, kad daugiausiai siuntų iškeliauja į užsienio šalis, kuriose gyvena apklaustųjų artimieji (43,5 proc.), taip pat lietuviai nepamiršta išvykusių gyventi svetur draugų ir pažįstamų (30,5 proc.). Jiems įvairius siuntinius į užsienio šalis dažniausiai siunčia Vilniaus ir Kauno gyventojai. Rečiausiai į užsienį daiktus siunčia Alytaus ir Panevėžio miestų gyventojai. Iš užsienyje gyvenančių artimųjų siuntas dažniau gauna Kauno miesto (60,7 proc.) ir kaimo vietovių žmonės (44,9 proc.), daugiausia vyresni nei 56-erių.
Didžioji dalis (88,5 proc.) Lietuvos gyventojų siuntinius siunčia įprastu paštu, o 28,2 proc. juos perduoda per draugus ar pažįstamus. Moterys žymiai dažniau nei vyrai perduoda siuntinius per mikroautobusų ir autobusų vairuotojus. Savitarnos terminalų tinklų teikiamomis paslaugomis naudojasi 7,5 proc. šalies gyventojų, daugiau nei du trečdalius jų (5,4 proc. gyventojų) sudaro besinaudojantys „Post24“ terminalais. Kurjerių paslaugomis naudojasi šiek tiek daugiau nei penktadalis (21,9 proc.) Lietuvos gyventojų.
Apie tyrimą
Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai” šių metų spalio pabaigoje „Post24“ užsakymu atliko reprezentatyvią viešosios nuomonės apklausą. Tyrime dalyvavo 1009 respondentai nuo 18 iki 75 metų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Vilmantas Vilmantas rašo:

    Nemaniau, kad dar kažkas užsiima siuntinių perdavimais autobusų vairuotojams. Manyčiau tai nėra taip jau patogu, o šiaip ar taip pagal kainą jau ir kurjeriai panašiomis kainomis važinėja. https://www.siuskpigiau.lt/siuntiniu-pervezimas/kurjeriai


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...