2012 Gruodžio 11

Lietuvis apskundė Estijos bendrovės reklamą kaip įžeidžiančią estų tautą

veidas.lt


Lietuvos reklamos biuras gavo vartotojo skundą dėl Estijos savitarnos siuntų terminalų tinklo „Post24″ televizijos reklamos „Ledynmetis“.

Jį parašęs vartotojas teigia, kad ši reklama įžeidžia ir diskriminuoja estų tautą. Reklamoje vaizduojami du lietuviai, stovintys prie savitarnos siuntų terminalo ir pokštaujantys apie tai, kad estai yra per lėti nueiti į paštą, todėl naudojasi greitesniu siuntų siuntimo būdu, kurį siūlo „Post24“.

„Aš pats esu estas ir vyraujantys stereotipai apie mūsų lėtumą manęs visai netrikdo. Sužinojęs apie šį skundą susimąsčiau apie tai, kaip šiuolaikiniame pasaulyje, stengdamiesi būti kuo mandagesni ir kuo korektiškesni, imame jautriai reaguoti į labai paprastus ir net smagius dalykus. Gal lietuviai į stereotipus apie kaimynus reaguoja dar rimčiau nei patys estai?“, – klausė „Post24“ direktorius Lietuvoje Joona Saluveer.

Arbitražo komisija, svarstydama, ar reklama pažeidė Lietuvos reklamos etikos kodeksą, remsis skundėjo bei „Post24“ pateiktais duomenimis. Įmonė yra pateikusi atsakymą ir šiuo metu laukia sprendimo iš komisijos.

„Svarstydami kūrybinį šios reklamos sprendimą, nebijojome pasijuokti ne tik iš estų, bet ir iš Lietuvoje gajų stereotipų apie juos. Manau, kad sugebėjimas pasijuokti iš savęs yra stiprios asmenybės ženklas. Be to, estų lėtumas tikrai nėra bloga savybė: juk norėdami sau leisti būti  lėtesni ir sukuriame greitas naujas technologijas, kurios taupo mūsų laiką ir pinigus“, – sakė J. Saluveer. „Post24“ savitarnos siuntų terminaluose veikia modernūs atsiskaitymo būdai, jiems sukurta siuntinių stebėjimo sistema internete, galimybė naudotis paslauga 24 valandas per parą, taip pat informavimas apie siuntų pristatymą SMS žinutėmis. Be to, praėjusiais metais „Post24“ lauke įrengti savitarnos siuntų terminalai buvo įvertinti pasauliniu pašto apdovanojimu „World Mail Awards“ už inovacijas.

„Post24“ direktorius Lietuvos reklamos biurui paaiškino, kad šios reklamos ar atskirų jų dalių negalima pripažinti kaip diskriminuojančios ar įžeidžiančios estų tautą. „Siekėme, kad mūsų „estiškumas“ būtų žinomas, ir nusprendėme tai padaryti autoironijos forma. Juk kultūriniai stereotipai yra puiki priemonė pokštams ir anekdotams reklamoje. Juokai apie „lėtus estus“ egzistavo ir egzistuos, ko gero, nepriklausomai nuo šios kampanijos. Svarbiausia žinutė, kurią norėjome perduoti – kad estai yra moderni ir imli technologinėms naujovėms tauta“, – kalbėjo vadovas. Šią reklamą „Post24“ sukūrė reklamos agentūra „Not Perfect“.

Savitarnos siuntų terminalų tinklas „Post24“ priklauso Estijos logistikos ir pašto paslaugų bendrovei „Eesti Post”. Šių metų birželio mėnesį į Lietuvos rinką įžengęs tinklas atidarė 31 terminalą 12- oje didžiausių Lietuvos miestų. Iki metų galo šalyje veiks 35 paštomatai.

Reklamos klipą galite peržiūrėti čia.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...