2011 Birželio 06

TVF skyrė Egiptui 3 mlrd. JAV dolerių paskolą

veidas.lt

BFL

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) pritarė siūlymams skirti Egiptui 3 mlrd. JAV dolerių paskolą 2011-2012 finansiniams metams, praneša “Associated Press” remdamasi Egipto finansų ministru. Paskola numatyta dvylikai mėnesių.

Apie tai, kad Kairas kreipėsi į TVF finansinės paramos, paaiškėjo gegužės 13 dieną. Šį žingsnį Egipto vadovybė buvo priversta žengti dėl sunkios ekonominės situacijos, kurią išprovokavo politinis nestabilumas šioje šalyje.

Nuo 2011 m. sausio Egipte prasidėjo masinės protesto akcijos. Vasario 11 d. po 18 dienų trukusių masinių protestų Kaire ir kituose miestuose Egipto prezidentas Hosnis Mubarakas (Hosni Mubarak) atsistatydino.

Dėl neramumų Egiptas patyrė didžiulių nuostolių. Turistų, aplankančių šią Šiaurės Afrikos šalį, skaičius nuo vasario mėnesio sumažėjo 60 proc. Pramonės gamyba taip pat smarkiai nukentėjo dėl ilgalaikių darbuotojų streikų ir protesto akcijų. Ekonomistai prognozuoja, kad ekonomika šiais metais ūgtelės apie 1 proc. – tai žemiausias rodiklis per pastaruosius metus. Egipto valdžios prognozėmis, šalies biudžeto deficitas 2011-2012 finansiniais metais turėtų siektų 11 proc. BVP.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...