2010 Balandžio 30

Paskola

Graikija sutiko apkarpyti valstybės išlaidas 24 mlrd. eurų

veidas.lt

Graikija sutiko su valstybės išlaidų mažinimo 24 mlrd. eurų projektu, kuriame, be kita ko, numatoma trejiems metams įšaldyti darbo užmokesčio augimą viešajame sektoriuje, mainais už milijardines euro zonos šalių ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) paskolas, rašo informuotus šaltinius cituojantis britų verslo dienraštis “The Financial Times”.

Pasak leidinio šaltinių, galutinės biudžeto deficito sumažinimo 10-11 procentinių punktų per ateinančius trejus metus (nuo pernykščio 13,6 proc. BVP lygio) plano detalės dar derinamos ir dėl jų bus susitarta artimiausiu metu.

Į Graikijos pasiūlytą priemonių paketą taip pat įtrauktas jau antrasis šiais metais pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifo padidinimas 2-3 procentiniais punktais.

Be to, Graikijos viešojo sektoriaus darbuotojai liks be 13-osios ir 14-osios algų, o piniginės pašalpos bus apkarpytos 5 procentais.

Plane numatoma ir pensijų sistemos reforma – vidutinis pensinis amžius bus padidintas nuo dabartinių 53 iki 67 metų, taip pat bus apkarpytos buvusių valstybės įmonių darbuotojų pensijos.

Graikija taip pat numato privatizuoti dalį valstybės turto – bus parduota nemažai valstybės įmonių, kai kurių įmonių akcijos bus pasiūlytos Atėnų vertybinių popierių biržoje, dalis valstybės turto bus parduota ar išnuomota.

TVF spėja, kad Graikijai gali prireikti 100-120 mlrd. eurų pagalbos, o ne 45 mlrd. eurų, kuriuos jai anksčiau žadėjo fondas ir Europos Sąjungos (ES) šalys.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...