2011 Birželio 22

TVF įspėjo dėl grėsmių Ispanijos ekonomikai

veidas.lt

Photos.com

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) įspėjo, kad Ispanijos ekonomika dar gali susidurti su didelėmis grėsmėmis, informuoja BBC.

Savo metinėje ataskaitoje TVF teigia, kad Ispanijos vyriausybė ir toliau turi mažinti viešąsias išlaidas ir labiau stengtis liberalizuoti savo darbo rinką.

Norėdama sumažinti biudžeto deficitą, nuo praėjusių metų Ispanija įgyvendino taupymo priemones.

Priešingai nei kitos smarkiai prasiskolinusios euro zonos valstybės, tokios kaip Graikija ar Portugalija, Ispanija nepaprašė tarptautinės finansinės paramos.

Nors TVF nekomentavo, ar Ispanija dar gali paprašyti tarptautinės pagalbos, fondas įspėjo, kad finansinė padėtis euro zonoje dar gali pablogėti, o tai savo ruožtu pakenktų ir Ispanijos ekonomikai.

Anot TVF, Ispanija ir toliau turi įgyvendinti reformas, kurios sustiprintų šalies ekonomiką ir susilpnintų finansinių rinkų nerimą.

TVF pridūrė, kad 21 proc. siekiantis Ispanijos nedarbo lygis yra “nepriimtinai aukštas”. Norėdama sumažinti nedarbą Ispanijos vyriausybė ir toliau keičia šalies darbo įstatymus.

Nepaisant įspėjimų, TVF teigia, kad Ispanija eina teisingu keliu, norėdama sumažinti valstybės biudžeto deficitą nuo 9,2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) praėjusiais metais iki 6 proc. BVP šiemet.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...