2010 Rugsėjo 06

Valdžia

“Tvarkiečiai” opozicijos koalicijoje nedalyvaus

veidas.lt

“Tvarkos ir teisingumo” frakcija neketina pasirašyti sutarties dėl inicijuojamos opozicinių frakcijų koalicijos. Frakcijai tokią rekomendaciją pateikė partijos prezidiumas.

Kaip BNS sakė “tvarkiečių” seniūnas Valentinas Mazuronis, taip apsispręsta dėl koaliciją buriančių frakcijų pasirinktos krypties nesiimti žingsnių siekiant perimti valdžią.

“Mūsų partijos prezidiumas priėmė sprendimą visomis priemonėmis siekti perimti valdžią, nes dabartinę valdančiąją daugumą reikia versti, ir tą darysime visomis priemonėmis, ir per akcijas, streikus taip pat. Opozicijos koaliciją kuriančios frakcijos pasirinko kelią rudens sesijoje ir toliau dirbti opozicijoje, o mūsų veiksmai bus žymiai ryžtingesni, aštresni ir kietesni”, – BNS sakė V.Mazuronis.

Derybas dėl plačios opozicijos koalicijos buvo pradėjusios visos opozicinės – Socialdemokratų partijos, “Tvarkos ir teisingumo” partijos, Darbo partijos, Krikščionių partijos – frakcijos.

Po pirmojo oficialaus derybinio susitikimo praėjusią savaitę Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys prisipažino kol kas nematąs galimybių opozicijai perimti valdžią.

“Susirinkus tam tikram žmonių skaičiui mes būtume kompetentingi ir turėtume žmonių, kas galėtų sukurti valdančiąją daugumą. Bet šiam momentui mes to skaičiaus neturime”, – sakė jis.

Anot V.Gapšio, šiandien opozicija parlamente turi 67 atstovus.

Ketvirtadienį sutarta, kad ir toliau opozicijos lyderis bus renkamas rotacijos būdu. Realiausiu kandidatu į šį postą laikomas A.Butkevičius.

Šiuo metu galioja Darbo bei “Tvarkos ir teisingumo” frakcijų bei valstiečių liaudininkų pasirašyta koalicinė sutartis, už borto paliekanti didžiausią opozicinę Socialdemokratų partijos frakciją bei iš valdančiųjų pasitraukusią Krikščionių partijos frakciją.

Valdančioji koalicija ir opozicija Seime turi beveik po lygiai atstovų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...