2010 Gegužės 11

Vyriausybė

Opozicija nepritaria Vyriausybės ataskaitai

veidas.lt

Seimo opozicija 2009 metų Vyriausybės veiklos ataskaitą vieningai išpeikė – išvadino “ditirambų rinkiniu” ir nerado nė vieno teigiamo premjero Andriaus Kubiliaus vadovaujamo kabineto darbo.

Valdantieji opozicijos priekaištus apibūdino padrikais ir neobjektyviais.

Liberalcenristų frakcijos seniūnas Jonas Liesys siūlė Vyriausybei daugiau dėmesio skirti “Sodros” reformai.

Konservatorių-krikdemų frakcijos seniūnas Jurgis Razma priekaištavo, kad po 2008 metų Seimo rinkimų į valdžią atėję dešinieji nerado ankstesnės kairiųjų valdžios paliktų priemonių, kaip įveikti krizę, aptiko tik gilią skylę biudžete, į nepakeliamas aukštumas iškeltas pensijas ir kitas išmokas.

“Tvarkietis” Valentinas Mazuronis ataskaitą pavadino “ditirambų sau rinkiniu” ir tvirtino, kad labiausiai tokia ataskaita pradžiugintų Leonidą Brežnevą (buvusį Sovietų Sąjungos vadovą – BNS): “Jeigu jis atsikeltų iš ano pasaulio, liktų sužavėtas jo tradicijų pasekėjais”.

Opozicijos lyderis “Darbietis” Vytautas Gapšys tvirtino, kad krizę buvo bandoma suvaldyti pensininkų ir kitų socialinių išmokų gavėjų sąskaita, nepavyko sukurti pagrindo šalies ekonominiam augimui, atskiri sprendimai tik padidino atskirtį ir skurdą.

Pasak jo, valstybė negavo 1,5 mlrd. litų pajamų, kurias prarado dėl išaugusios kontrabandos.

Socialdemokratas Algirdas Butkevičius kaltino Vyriausybę, kad ji “iš visų jėgų demonstruoja pasitenkinimą savimi”, nors jai nepavyko suvaldyti nedarbo augimo, emigracijos, šešėlinės ekonomikos.

Vyriausybės 2009 metų veiklos ataskaitai opozicinės frakcijos siūlo nepritarti, valdantieji – pritarti. Seimas padiskutavęs gali priimti rezoliuciją dėl ataskaitos.

Pagal Seimo statutą kasmet Vyriausybė privalo pateikti savo metinę veiklos ataskaitą. Joje taip pat turi būti aptarti ir artimiausio laikotarpio Vyriausybės veiklos prioritetai.

Ataskaitą premjeras Andrius Kubilius pateikė balandžio viduryje.

15-oji po Nepriklausomybės atkūrimo centro-dešinės partijų “Permainų koalicijos” suformuota A.Kubiliaus Vyriausybė gavo įgaliojimus veikti 2008-ųjų gruodžio 9-ąją, kada Seimas patvirtino Vyriausybės programą ir Seime prisiekė naujojo ministrų kabineto nariai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...