2012 Lapkričio 27

Turizmo verslo misija Dzūkijoje: nuo UNESCO objekto iki totorių šimtalapio

veidas.lt

Valstybinis turizmo departamentas (toliau – VTD) vykdo pažintinių turų į penkis Lietuvos regionus projektą „Vietinio turizmo verslo misijų ir pažintinių turų organizavimas”. Pirmoji iš penkių vietinio turizmo verslo misijų sėkmingai įvyko š.m. spalio 11-12 d. – jos dalyviai artimiau susipažino su Mažosios Lietuvos turizmo galimybėmis. Š.m. gruodžio 6-7 d. antrosios pažintinės kelionės ir verslo misijos dalyviai keliaus po Dzūkiją.

„Kiekvienas Lietuvos regionas yra unikalus ir gali pasigirti tik jam būdingais lankytinais objektais, daugelis kurių – nauji ir dar nepažinti net mūsų šalies gyventojams. Šį kartą misijos dalyviai iš naujo pažins Dzūkiją – užmegs profesinių kontaktų, atras šiame regione etnografinio, kulinarinio bei rekreacinio turizmo galimybių,” – pažymėjo VTD direktorė dr. R. Balnienė.

Pažintinis turas Dzūkijoje suburs vietinio ir atvykstamojo turizmo kelionių organizatorius, konferencijų ir renginių organizatorius, vietos turizmo informacijos centrų, žiniasklaidos atstovus. Jie ne tik aplankys daugybę patraukliausių turistinių objektų šiame Lietuvos etniniame regione, bet taip pat dalyvaus ir Kontaktų mugėje.

Pirmąją programos dieną pažintinio turo dalyviai aplankys Daugus – pagrindinę ir gražiausią Alytaus krašto rekreacinę zoną. Čia neseniai įrengtos dvi naujos poilsio zonos, nuo senų laikų populiarus irklavimo sportas, galima išsinuomoti baidarę ar net vikingų laivą. Kitas ypač vertas dėmesio objektas šiame regione – tai seniausias Lietuvoje Žuvinto biosferos rezervatas. 2011 m. šis rezervatas vienintelis Lietuvoje buvo įtrauktas į UNESCO programos „Žmogus ir biosfera” biosferos rezervatų tinklą ir tapo pasauliniu mastu saugomu objektu. Stebėti paukščių čia atvyksta ne tik mūsų šalies gyventojai, bet ir svečiai iš užsienio.

Pažintinio turo dalyviai aplankys ir Dzūkijos sostinę Alytų. 2011 m. miestas buvo pripažintas sportiškiausiu Lietuvoje – miestas puikuojasi geriausiu 50 metrų plaukimo baseinu. Šiame mieste verslo misijos nariai lankysis Alytaus dailiųjų amatų mokykloje, kur susipažins su įvairiomis čia siūlomomis edukacinėmis programomis ir galės patys išbandyti savo jėgas molio lipdinių, vijimo iš vytelių, vilnos vėlimo ar paišybos ant lėkščių užsiėmimuose.

Dar viena ypatinga vieta Dzūkijoje – Raižiai, tituluojami totorių sostine Lietuvoje, kur nuo Vytauto Didžiojo laikų iki šiol gyvena totorių bendruomenė. Čia laiką skaičiuoja unikalūs saulės laikrodžiai, greta kurių stūkso dar 1899 m. pastatyta mečetė. Turo dalyviai Raižiuose susipažins su unikalia totorių kulinarinio paveldo „pažiba“ – šimtalapio pyragu ir jo istorija.

Antrąją verslo misijos dieną visus jos dalyvius suburs Kontaktų mugė kaimo turizmo sodyboje „Dvarčėnų dvaras“.

Trečioji iš penkių vietinio turizmo verslo misijų vykdant projektą „Vietinio turizmo verslo misijų ir pažintinių turų organizavimas”, finansuojamą Europos regioninės plėtros fondo lėšomis, planuojama 2013 m. vasario mėn. – verslo misijos dalyviai bus kviečiami į pažintinį turą po Aukštaitiją. Vėliau verslo misijų dalyviai artimiau pažins naujus ir atsinaujinusius patraukliausius lankytinus objektus Žemaitijoje ir Suvalkijoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...