2014 Liepos 15

Tunisas: revoliucijai nurimus, grįžta turistai

veidas.lt


Tunisas – šalis, kurią keliautojai buvo pamėgę dėl nedidelių kainų, puikių paplūdimių, įvairių kultūrų palikimo ir įspūdingos dykumos. Prieš kelerius metus revoliucijos išbaidyti atostogautojai po truputį, bet dar nedrąsiai, grįžta į pamėgtus kurortus ir istorinius miestus.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos tinklalapio žemėlapyje Tunisas nuspalvintas tamsiai pilka spalva, reiškiančia rekomendacijas susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į tam tikras šalies vietas, mat ten keliautojams gali būti pavojinga. Rekomenduojama būti budriems, laikytis nustatytų apribojimų, visada su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
Taip pat įspėjama, kad Tunise išlieka demonstracijų, galinčių virsti riaušėmis, grėsmė, todėl siūloma sekti saugumo ir politinę padėtį Tunise bei didžiuosiuose miestuose; vengti žmonių susibūrimo vietų; imtis saugumo priemonių Suso, Monastyro ir Džendubos miestuose.
Be to, primenama, kad Tuniso vyriausybė dalį šalies teritorijos paskelbė karine zona: tai Bedžos gubernija šalies šiaurėje ir teritorija Tuniso centrinėje dalyje nuo Alžyro sienos iki Sidi Bu Zido ir Gafsos miestų. Rekomenduojama atsisakyti kelionių į Šambi kalno nacionalinį parką ir vengti neorganizuotų kelionių į pasienį su Alžyru ir Libija.
Visa tai skamba labai grėsmingai, ir atostogautojai, ieškantys anaiptol ne adrenaliną išsiskirti skatinančių pramogų, o egzotiškų, tačiau ramių kurortų, greičiausiai pasirinks šalis, kuriose lyg ir negresia riaušės ar kariniai susirėmimai. Bet ar tikrai Tunise taip baisu?

Jazminų revoliucija
Priminsime, kad 2010-ųjų pabaigoje 26 metų Mohamedas Bouazizi prisikrovė pilną gatvės prekeivio vežimėlį daržovių, gautų skolon, ir patraukė į Sidi Bu Zido gatves jų pardavinėti, norėdamas savo vargstančiai šeimai uždirbti pinigų. Tačiau prie vaikino pristojo tvarkdariai, reikalaudami parodyti leidimą prekiauti. Toks leidimas neegzistavo, ir tai tebuvo būdas reketuoti gatvės prekeivius.
Vaikinas neturėjo pinigų atsipirkti nuo reketuotojų, tad jį ėmė stumdyti, žeminti, išmėtė prekes ir atėmė elektronines svarstykles.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 272014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-27-2014-m

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...