2011 Vasario 06

Užsienis

Tunise žuvo du žmonės

veidas.lt

Tuniso policija nušovė du žmones minioje, kuri puolė policijos nuovadą El Kefo mieste šalies šiaurėje, praneša britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė.

Nepatvirtintais duomenimis, dar du mirė pakeliui į ligoninę.

Policija ėmė šaudyti į demonstrantus, kai šie pradėjo mėtyti į nuovadą butelius su degiuoju mišiniu, sako valdžia. 17 žmonių nukentėjo.

Iš viso maždaug tūkstantis žmonių išėjo šeštadienį į El Kefo gatves, reikalaudami, kad atsistatydintų vietos policijos valdybos vadovas. Demonstrantai kaltino jį korupcija ir piktnaudžiavimu įgaliojimais.

Tuo tarpu naktinė komendanto valanda, įvesta visame Tunise per precedento neturinčias protesto akcijas prieš vyriausybę sausį, buvo sutrumpinta dviem valandomis.

Protestai Tunise privertė prezidentą Zine`ą El Abidine`ą Ben Ali (Ziną El Abidiną Ben Alį) atsistatydinti ir davė pradžią demonstracijoms kitose arabų pasaulio šalyse, visų pirma – Egipte.

Šeštadienį šimtai žmonių susirinko prie policijos nuovados El Kefe, reikalaudami, kad atsistatydintų vietos policijos viršininkas Khaledas Ghazouani (Chalidas Gazvanis).

Liudininkai papasakojo Tuniso žiniasklaidai, kad situacija tapo nebekontroliuojama, kai Kh.Ghazouani smogė moteriai protestuotojų minioje.

Demonstrantai ėmė mėtyti į policijos nuovadą akmenis ir butelius su degiuoju mišiniu, praneša žiniasklaida.

“Policija paleido ugnį, kad neleistų protestuotojams įsiveržti į policijos nuovadą”, – cituoja agentūra “Reuters” valdžios atstovo žodžius.

Regiono prefektas Mohamedas Najibas Tlijali (Mohamedas Nadžibas Tližalis) paragino gyventojus nusiraminti ir pranešė, kad Kh.Ghazaouani areštuotas.

Po Zine`o El Abidine`o Ben Ali nuvertimo dabar šalyje, palyginti, ramu. Tačiau kartkarčiais vyksta vietinės protesto akcijos, kurių dalyviai reikalauja, kad atsistatydintų vieni ar kiti viršininkai, susiję su ankstesniu režimu.

Tuniso ministras pirmininkas Mohammedas Ghannouchi (Mohamedas Ganušis) sudarė nacionalinės vienybės vyriausybę ir pažadėjo surengti rinkimus per šešis mėnesius.

+370 5 2058525

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...