2010 Rugsėjo 25

Politika

TS-LKD taryba pasiūlė Priežiūros komitetui peržiūrėti sprendimus dėl V.Navicko ir Š.Skučo

veidas.lt

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų taryba pasiūlė partijos Priežiūros komitetui peržiūrėti sprendimus dėl Vilniaus mero Viliaus Navicko ir savivaldybės kontrolieriaus Šarūno Skučo, iš kurių vienas “mokė” daryti tyrimus, palankius valdančiajai koalicijai, o kitas slapta tai įrašė.

Tokį sprendimą palaikė daugumą į posėdį Kaune šeštadienį susirinkusių konservatorių-krikščionių demokratų. Buvęs konservatorių vadovas, europarlamentaras Vytautas Landsbergis BNS sakė palaikęs šį siūlymą.

Pagal dabartinį komiteto sprendimą, V.Navicko narystė partijoje yra sustabdyta, o Š.Skučas iš TS-LKD yra pašalintas.

TS-LKD tarybos posėdžio užkulisiuose kalbama, kad sankcijos Š.Skučui gali būti sušvelnintos, yra teigiančių, jog sprendimas V.Navicko atžvilgiu ateityje gali būti griežtesnis.

Premjeras Andrius Kubilius posėdyje sakė manantis, kad Priežiūros komiteto sprendimas yra sąžiningas ir teisingas, nors galbūt nelabai politiškai išmintingas, tačiau taip pat pridūrė, jog sankcijos sostinės vadovui ir jį demaskavusiam Š.Skučui turėtų būti vienodos.

Partijos priežiūros komitetą jis palygino su Konstituciniu Teismu ir tvirtino, kad partija artėjant savivaldos rinkimams neturi tapti Vilniuje susidariusios situacijos įkaite.

BNS turimas garso įrašas atskleidė, kaip meras V.Navickas, rugsėjo pradžioje susitikęs su Š.Skuču, “mokė” kontrolierių daryti tyrimus, palankius valdančiajai koalicijai.

Įraše girdėti, kaip V.Navickas per pokalbį su partijos bičiuliu sako, kad nurodymą, kuris naudingas valdančiajai Tėvynės sąjungai, savivaldybės kontrolieriai gali atlikti per tris dienas, o nurodymą, kuris naudingas “paksiniams”, galima nagrinėti ir trejus metus.

Už pokalbio įrašinėjimą slapta ir jo paviešinimą Priežiūros komiteto sprendimu Š.Skučas pašalintas iš TS-LKD, tuo tarpu V.Navicko narystė partijoje buvo sustabdyta su galimybe ją atnaujinti po metų.

Komiteto sprendimas yra galutinis. Š.Skučą Priežiūros komitetui buvo apskundęs V.Navickas.

Tačiau dėl tokio komiteto sprendimo partijoje kilo nepasitenkinimas. A.Kubiliaus pavaduotoja partijoje, Seimo pirmininkė Irena Degutienė pareiškė, jog toks sprendimas nepadidins nei TS-LKD, nei visų partijų prestižo.

Kontrolierius yra sakęs, kad mero spaudimą patyrė, kai paviešino nuomonę apie Balsių mokyklos statybos kainą bei paskelbė Vilniaus šilumos tinklų nuomos sutarties efektyvumo audito analizę. Pastarojoje ataskaitoje išsakyta abejonių, kad kai kurie viešieji pirkimai galėjo vykti neskaidriai, o tai galėjo lemti šilumos kainos augimą.

Š.Skučas vasarą paskelbė, kad už pradėtą statyti Balsių mokyklą vilniečiai per 25 metus permokės 82 mln. litų

V.Navickas siekė, kad Š.Skučas būtų atleistas iš savivaldybės kontrolieriaus pareigų, tačiau savivaldybės taryba atsisakė šį klausimą įtraukti į posėdžio darbotvarkę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...