2011 Kovo 08

Virginija Baltraitienė

Trys klausimai Virginijai Baltraitienei

veidas.lt

“Veidas”: Keliems Vyriausybės nariams opozicija šiuo metu rengia interpeliaciją?

V.B.: Jau pirmą Seimo pavasario sesijos dieną, kovo 10-ąją, bus svarstoma interpeliacija energetikos ministrui Arvydui Sekmokui. Kitos, galima sakyti, galimos. Po interpeliacija aplinkos ministrui Gediminui Kazlauskui renkami parašai, o interpeliacijos ministrui pirmininkui Andriui Kubiliui tekstas parengtas, bet parašai dar nerenkami.

Tačiau reikia spręsti ne atskirų ministrų, o ministro pirmininko ir visos Vyriausybės problemą. Mano manymu, Andrius Kubilius – ne tas žmogus, kuris galėtų vadovauti Ministrų kabinetui. Kaip opozicija, turėtume suvienyti jėgas ir spręsti šį klausimą. Vyriausybė savo programos nevykdo, tad reikėtų keisti ir ministrą pirmininką, ir Vyriausybės programą. O interpeliacijų atskiriems ministrams svarstymas – tik laiko gaišimas: atstatydinus vieną kitą ministrą niekas nesikeičia, o turėtume spręsti iš esmės, ar šis premjeras gali vadovauti šiai Vyriausybei.

“Veidas”: Vis dėlto ar opozicija turi ambicijų perimti valdžią ir prisiimti atsakomybę už Vyriausybės darbą?

V.B.: Manau, opozicija galėtų tai padaryti, tačiau vien dabartinių opozicinių partijų balsų neužtenka, tad reikėtų kalbėtis ir su kuo nors iš dabartinės valdančiosios daugumos. Bet pirmiausia reikia spręsti ministro pirmininko klausimą. Jei Seimas pareikš pasitikėjimą juo, nieko negalime padaryti. Jei ne, prezidentė paves kažkam sudaryti naują Vyriausybę, ir tada būtų sprendžiama, ar valdantieji liktų tie patys, tik su kitu ministru pirmininku, ar prezidentė naują Vyriausybę sudaryti patikėtų kitoms politinėms jėgoms.

“Veidas”: Kurie įstatymų projektai, Jūsų manymu, bus svarbiausi šią savaitę prasidėsiančioje Seimo sesijoje?

V.B.: Be abejonės, svarbiausia – socialinio draudimo sistemos reforma, bet kol kas jos projektas Seime nėra įregistruotas. Iki balandžio 1 d. turi būti patvirtinta sumažintų pensijų atkūrimo tvarka. Būtina priimti įstatymus, kurie gerintų verslo sąlygas, nes jei to nepadarome, tai ir nesurenkame pinigų į biudžetą. Laukia ir įstatymų energetikos klausimais projektai. Praėjusią sesiją prezidentė teikė labai reikalingus kovos su korupcija įstatymų projektus. Priimtas įstatymas dėl nusikalstamu būdu įgyto turto konfiskavimo – taigi žengtas svarbus žingsnis, dabar šia linkme reikia eiti toliau.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...