- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Trys klausimai Virginijai Baltraitienei

Autorius: veidas.lt | 2011 03 08 @ 13:29 | "Veido" interviu | No Comments

“Veidas”: Keliems Vyriausybės nariams opozicija šiuo metu rengia interpeliaciją?

V.B.: Jau pirmą Seimo pavasario sesijos dieną, kovo 10-ąją, bus svarstoma interpeliacija energetikos ministrui Arvydui Sekmokui. Kitos, galima sakyti, galimos. Po interpeliacija aplinkos ministrui Gediminui Kazlauskui renkami parašai, o interpeliacijos ministrui pirmininkui Andriui Kubiliui tekstas parengtas, bet parašai dar nerenkami.

Tačiau reikia spręsti ne atskirų ministrų, o ministro pirmininko ir visos Vyriausybės problemą. Mano manymu, Andrius Kubilius – ne tas žmogus, kuris galėtų vadovauti Ministrų kabinetui. Kaip opozicija, turėtume suvienyti jėgas ir spręsti šį klausimą. Vyriausybė savo programos nevykdo, tad reikėtų keisti ir ministrą pirmininką, ir Vyriausybės programą. O interpeliacijų atskiriems ministrams svarstymas – tik laiko gaišimas: atstatydinus vieną kitą ministrą niekas nesikeičia, o turėtume spręsti iš esmės, ar šis premjeras gali vadovauti šiai Vyriausybei.

“Veidas”: Vis dėlto ar opozicija turi ambicijų perimti valdžią ir prisiimti atsakomybę už Vyriausybės darbą?

V.B.: Manau, opozicija galėtų tai padaryti, tačiau vien dabartinių opozicinių partijų balsų neužtenka, tad reikėtų kalbėtis ir su kuo nors iš dabartinės valdančiosios daugumos. Bet pirmiausia reikia spręsti ministro pirmininko klausimą. Jei Seimas pareikš pasitikėjimą juo, nieko negalime padaryti. Jei ne, prezidentė paves kažkam sudaryti naują Vyriausybę, ir tada būtų sprendžiama, ar valdantieji liktų tie patys, tik su kitu ministru pirmininku, ar prezidentė naują Vyriausybę sudaryti patikėtų kitoms politinėms jėgoms.

“Veidas”: Kurie įstatymų projektai, Jūsų manymu, bus svarbiausi šią savaitę prasidėsiančioje Seimo sesijoje?

V.B.: Be abejonės, svarbiausia – socialinio draudimo sistemos reforma, bet kol kas jos projektas Seime nėra įregistruotas. Iki balandžio 1 d. turi būti patvirtinta sumažintų pensijų atkūrimo tvarka. Būtina priimti įstatymus, kurie gerintų verslo sąlygas, nes jei to nepadarome, tai ir nesurenkame pinigų į biudžetą. Laukia ir įstatymų energetikos klausimais projektai. Praėjusią sesiją prezidentė teikė labai reikalingus kovos su korupcija įstatymų projektus. Priimtas įstatymas dėl nusikalstamu būdu įgyto turto konfiskavimo – taigi žengtas svarbus žingsnis, dabar šia linkme reikia eiti toliau.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/trys-klausimai-virginijai-baltraitienei

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.