2010 Rugsėjo 07

Irena Degutienė

Trys klausimai Irenai Degutienei

veidas.lt

– Kiek procentų vertinate galimybę, kad daugumos neturinčiai Permainų koalicijai pavyks priimti biudžetą, kurio deficitas būtų ne didesnis, nei dabar numatyta pirminiame projekte?

Pagal išankstinius Finansų ministerijos skaičiavimus, šiais metais valdžios sektoriaus deficitas bus 8,1 proc. BVP, kitąmet jis turėtų sumažėti iki 5,8 proc. Esant dabartinei finansinei padėčiai deficitas neturi būti didinamas, tad Seimo nariai turi labai atsakingai teikti papildomus siūlymus. Visi suprantam: jei Seimas nepritartų Vyriausybės pozicijai ir nebalsuotų už biudžetą, tai reikštų nepasitikėjimą Vyriausybe. Tačiau tikiu, kad biudžeto įstatymas bus priimtas.

– Kurie įstatymų projektai šioje sesijoje bus prioritetiniai?

Rudens sesija bus kovos su korupcija sesija. Kartu su antikorupcinių įstatymų paketu eis energetikos blokas, nes jei nesutvarkome šio sektoriaus, nepajudame iš mirties taško, be to, jo stabilizavimas – tai mūsų nepriklausomybės įtvirtinimas. Trečias blokas – valstybės valdomo turto, įmonių valdymo tobulinimas, kuris padėtų gauti į biudžetą apie 360 mln. Lt. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad visą šį turtą norima privatizuoti. Na, ir struktūrinės “Sodros”, švietimo, sveikatos apsaugos, valstybės valdymo reformos.

– Kokia dalis projektų į šios sesijos darbotvarkę perikeliama iš ankstesniųjų?

Ši kadencija išskirtinė tuo, kad labai daug įstatymų pataisų registruoja Seimo nariai. Tačiau net 39 proc., apie 250, tokiu projektus perkelti iš pavasario į rudens sesiją. Dėl daugelio jų kokybės turiu daug abejonių. Be to, tiek Seimo nariai, tiek Vyriausybė nevykdo Korupcijos prevencijos įstatymo reikalavimo vertinti tam tikrus įstatymus antikorupciniu požiūriu. Tokių ir nekokybiškų projektų nė netrauksiu į darbotvarkę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...