2010 Rugpjūčio 30

Rudens sesija

Seimas planuoja 50 plenarinių posėdžių

veidas.lt

Rugsėjo 10 dieną prasidėsiančioje eilinėje Seimo rudens sesijoje planuojama rinktis į 50 plenarinių posėdžių, penkiolika mažiau, nei vyko praėjusią pavasario sesiją.

Seimo statutas numato galimybę šaukti neeilinius posėdžius, būtent jie ir išplėtė praėjusios sesijos tvarkaraštį – į neeilinius plenarinius posėdžius Seimo nariai rinkosi 11 kartų.

Pagal Seimo valdybos patvirtintą 2010 metų rudens sesijos posėdžių grafiką, nuo spalio 20-osios iki lapkričio 3-iosios Seimo posėdžiai nebus rengiami, nes vyks kitų metų valstybės biudžeto projekto svarstymas komitetuose ir frakcijose.

Seimo statutas numato, kad valstybės biudžeto projektui nagrinėti komitetuose ir frakcijose skiriama ne mažiau kaip 15 dienų, tuo metu eiliniai Seimo plenariniai posėdžiai nerengiami.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė tarp svarbiausių rudens sesijos darbų yra įvardijusi kitų metų biudžeto tvirtinimą bei kovai su korupcija skirto įstatymų projektų paketo priėmimą, taip pat – teisės aktus dėl nebaigtų švietimo ir sveikatos apsaugos sistemų, socialinio draudimo fondo reformų.

Seimas kasmet renkasi į dvi eilines pavasario ir rudens sesijas. Pavasario sesija prasideda kovo 10 dieną ir baigiasi birželio 30 dieną. Rudens sesija prasideda rugsėjo 10 dieną ir baigiasi gruodžio 23 dieną. Seimas gali nutarti sesiją pratęsti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...