2010 Rugsėjo 10

Rudens sesija

Seimas pristatė rudens sesijos darbus

veidas.lt

Šiandien prasidėjusioje rudens sesijoje Seimo pirmininkė Irena Degutienė ir ministras pirmininkas Andrius Kubilius pristatė vieną iš svarbiausių eilinės sesijos pirmojo posėdžio darbotvarkės klausimų – Seimo nutarimo “Dėl Seimo V (rudens) sesijos darbų programos” projektą.

Pristatytoje sesijos darbų programoje – apie 700 teisės aktų projektų. Vyriausybė į rudens sesijos darbų programą pasiūlė įtraukti 105 pagrindinius teisės aktų projektus, Seimo frakcijos ir Seimo nariai – 415, Respublikos Prezidentė – 17. Likusioji rudens sesijos darbų programai pateiktų teisės aktų projektų dalis tenka Seimo komitetams ir komisijoms. Nemaža dalis projektų yra perkelta iš pavasario į rudens sesiją.

I. Degutienė kaip svarbiausius šios Seimo sesijos prioritetus įvardijo kovą su korupcija, energetiką, nedarbo mažinimą, darbo vietų kūrimą ir kitų metų valstybės biudžeto tvirtinimą. “Svarbios bus ir struktūrinės “Sodros”, švietimo, sveikatos apsaugos reformos. Taip pat aktualūs įstatymų projektai, kuriais siekiama perkelti ES direktyvų nuostatas į nacionalinę teisę”, – pristatydama sesijos darbų programos projektą kalbėjo Seimo pirmininkė.

Tačiau parlamento vadovė, aptardama sesijos darbų programos projektą, atkreipė dėmesį į didelį teisės aktų projektų skaičių darbų programoje ir pabrėžė, kad būtina susitarti ir nustatyti rudens sesijos prioritetus. “Akivaizdu, kad visi į Seimo rudens sesijos darbotvarkę pasiūlyti klausimai tikrai nebus išnagrinėti, todėl būtų gerai visiems pasistengti įvertinti, ar kiekvienas konkretus projektas tikrai aktualus ir turėtų būti sprendžiamas neatidėliotinai, ar galima palaukti, o vėliau gal ir visai atsisakyti kai kurių klausimų”, – Seimo posėdyje sakė I. Degutienė.

A. Kubilius, apžvelgdamas Vyriausybės teikiamus įstatymų projektus, išskyrė tris esminius klausimus – valstybės biudžeto tvirtinimą, energetinę nepriklausomybę ir valstybinių įmonių valdymą.

Kalbėdamas apie kitų metų valstybės biudžetą A. Kubilius tikino, kad būtina ir toliau siekti pereiti prie tokio gyvenimo, kad būtų galima gyventi ne skolon, kurią turės mokėti mūsų vaikai ar anūkai, o pagal savo pačių sukuriamas pajamas į biudžetą.

Vyriausybės vadovas taip pat akcentavo, kad siekiant efektyvesnio valstybės turto valdymo valstybinėse įmonėse būtinos permainos, kurios jau artimiausiu metu Lietuvos žmonėms teiktų konkrečios naudos.

Seimui pritarus rudens sesijos darbų programos projektui po pateikimo, pradėta jo svarstymo procedūra. Balsavo: už – 51, prieš – 7, susilaikė 29. Šiam projektui svarstyti paskirti visi Seimo komitetai. Preliminari svarstymo Seimo posėdyje data – rugsėjo 16 d.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...