2010 Lapkričio 30

Antanas Šipavičius

Trys klausimai Antanui Šipavičiui

veidas.lt

“Veidas”: Kokiais tiek tradiciniais, tiek netradiciniais būdais kovojama su kontrabanda Lietuvoje?

A.Š.: Siekdami užkirsti kelią kontrabandos gabenimui, ypatingą dėmesį skiriame efektyvios tikrinimo įrangos (rentgeno kontrolės sistemų, skenerių) diegimui ir naudojimui, rizikos valdymo sistemos tobulinimui ir taikymui, operatyvinės veiklos bei darbo metodų gerinimui.

Daug tikimės iš numatomų Baudžiamojo kodekso pataisų. Bausmės neišvengiamumas bei neapsimokėjimas, kai baudos didesnės nei nauda, daryti nusikalstamą veiką turėtų turėti teigiamos įtakos kovojant su kontrabanda.

Beje, šiemet muitinė, palyginti su praėjusiais metais, sulaikė du kartus daugiau kontrabandinių prekių. Taip pat norėčiau pabrėžti, kad nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio legalių cigarečių pardavimas stabilizavosi. Šie skaičiai rodo, kad muitinė ir kitos teisėsaugos institucijos dirba efektyviau.

“Veidas”: O jei prisiminsime, kad iš mutinės angarų dingsta vilkikai su kontabandinėmis cigarėtėmis, įdomu, kaip su korupcija kovojama pačios muitinės viduje?

A.Š.: Muitinėje kasmet atliekama tikimybės pasireikšti korupcijai analizė. Jos metu išryškinamos sritys, kuriose ta tikimybė yra didesnė. Pagal tai imamės priemonių: koreguojame atitinkamus teisės aktus, siekiame, kad pareigūnų kontrolės sistema institucijos viduje būtų efektyvi, vykdome korupcijos prevenciją. Taikomos kitos priemonės – rotacija, pareigų atlikimo vertinimas ir kt.

Šiais metais muitinėje pradėti aštuoni ikiteisminiai tyrimai dėl pareigūnų nusikalstamos veikos, atlikti 42 tarnybiniai patikrinimai. Juos atlikus 40-iai pareigūnų skirtos tarnybinės nuobaudos – 14 pastabų, 18 papeikimų, trys griežti papeikimai, du perkėlimai į žemesnės kategorijos pareigas ir trys atleidimai iš pareigų.

“Veidas”: Kodėl Muitinės departamentas nebuvo reorganizuotas, kodėl dabar trūksta lėšų darbuotojų atlyginimams ir kodėl darbuotojai dabar leidžiami nemokamų atostogų?

A.Š.: Pradėjusi sistemos optimizavimą, per praėjusius metus ir šiemet Lietuvos muitinė atsisakė 152 pareigybių, iš jų 12 – Muitinės departamente. Nuo šių metų liepos reorganizuotos Šiaulių ir Panevėžio teritorinės muitinės. Ir tai buvo pirmasis Lietuvos muitinės optimizavimo etapas. Šiuo metu Muitinės departamente sudaryta darbo grupė, kuriai pavesta parengti naujus galimus muitinės struktūros optimizavimo variantus, kurių įgyvendinimas padidintų veiklos efektyvumą, pagerintų vidaus administravimą ir išteklių valdymą, gerintų teikiamų paslaugų kokybę ir stiprintų išorinės Europos Sąjungos sienos apsaugą.

Be to, čia norėčiau priminti, kad didelės vykdomų darbų apimtys, nauji iššūkiai kovojant su kontrabanda reikalauja ir pakankamų resursų, tarp jų – ir žmogiškųjų. Atsižvelgiant į tai, kitų metų biudžete muitinei numatyta papildomų asignavimų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...