2012 Kovo 08

Trys dermatologės patarimai kovojančioms su odos senėjimu

veidas.lt


Neretai šiek tiek tingime taikyti visas mums į galvą ne kartą įkaltas odos priežiūros procedūras, o galbūt ir abejojame jų galimybe pasiekti greitus rezultatus. Vis dėlto, mūsų oda nepamiršta šios „mažos nuodėmės“ ir, ilgainiui, mums tai primena. Apie tai pasakoja dermatologė Rūta Gancevičienė.

Kuo oda vyresnė, tuo labiau ja reikia rūpintis

R. Gancevičienė pabrėžia, jog bėgant metams mūsų oda tampa plonesnė, labiau pažeidžiama ir pradeda raukšlėtis, nes sulėtėja odos ląstelių dalinimasis ir sumažėja kolageno bei elastino gamyba, o ląstelių nykimas pagreitėja. Dėl šios priežasties apsauginis sluoksnis, saugantis mūsų odą nuo UV spindulių, žalingų medžiagų bei drėgmės praradimo tampa pažeidžiamas, tad dažniau atsiranda įvairūs odos defektai. Be to, bėgant laikui mažėja ir pigmentinių odos ląstelių, lėtėja jų veikimas, o likusios ląstelės tampa didesnės, tad pigmentas pasidalina netolygiai. Senstanti oda taip pat gamina mažiau prakaito ir riebalų rūgščių, kurios yra svarbios jos apsaugai ir drėgmės palaikymui. Vis dėlto, stimuliuojant odos ląstelių veiklą įmanoma bent dalinai stabdyti senėjimo procesą ir skatinti kolageno gamybą. Siekiant paveikti skirtingas odos ląsteles ir atgauti jos švytėjimą bei tvirtumą, reikėtų keleto tinkamai parinktų odos priežiūros produktų.

Naktį odos priežiūros priemonės veikia itin efektyviai

Mums miegant odos medžiagų apykaita gali vykti ypač efektyviai – kai miegame, mūsų organizmas ilsisi, todėl aplinkos dirgikliai, įprasta dienos veikla, stresai ir įvairios mintys „neslopina“ būtinų odos medžiagų apykaitos ir  regeneracijos procesų.  Pasak Rūtos Gancevičienės, dienos metu mūsų oda yra apsauginėje būsenoje ir dėl šios priežasties nesugeria tiek daug aktyviųjų kremų ingredientų kiek naktį. Dieną oda turi kovoti su temperatūros svyravimais, taršalais, bakterijomis, UV spinduliais ir kitais neigiamais reiškiniais, tad vakarais būtina gerai nuvalyti veido odą ir taip pašalinti makiažą bei per dieną susikaupusius nešvarumus. Po to rekomenduojama būtinai naudoti naktinį kremą, kuris padeda sugrąžinti prarastą drėgmę, suteikia būtinų lipidų, gelbsti odai atstatant apsaugines jos savybes. Ji taip pat primena, jog, kadangi senstanti oda regeneruoja lėčiau, naktis – tinkamiausias metas palaikyti tokios odos regeneracijos procesą, stimuliuoti jos natūralias funkcijas bei gydytis mažus sužeidimus.

Daugiafunkciniai kremai – raktas į sveikesnę odą

Kaip visi esame pastebėję, yra daugybė odos senėjimo požymių: ji išsausėja, papilkėja, suglemba, tampa jautresnė, sumažėja jos elastingumas, atsiranda pigmentinių ir kraujagyslinių dėmių, išsiplečia poros. Taigi visi odą nuo senėjimo saugantys produktai turi ne tik kovoti su jau matomais odos pokyčiais, bet ir saugoti ją nuo galimų naujų senėjimo požymių atsiradimo. Čia, pasak Rūtos Gancevičienės, mums itin pasitarnauti gali daugiafunkciniai veido kremai. Ji taip pat atkreipia dėmesį, jog daugiafunkcinių dieninių ir naktinių kremų paskirtis nevienoda. Dieninis kremas saugo odą nuo neigiamo aplinkos poveikio, o naktinis – ją stimuliuoja ir stiprina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...