2010 Gruodžio 22

Politika

Gelbėjant “Sodrą”, reikia spręsti mažo gimstamumo ir senėjimo problemas

veidas.lt

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė sako, jog Vyriausybės teikiamos paskolos išsprendžia tik trumpalaikes “Sodros” problemas. Jis įsitikinusi, kad reikia ieškoti ilgalaikių problemų – mažo gimstamumo, visuomenės senėjimo – sprendimo.

“Būtent tokių sprendimų reikia dabar”, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams teigė I.Šimonytė.

Anot ministrės, “Sodrai” skolinama kas ketvirtį, nes norima peržiūrėti, kiek lėšų iš tikrųjų reikia.

“Šiemet “Sodros” pajamos buvo vykdomos geriau negu buvo patvirtinta biudžete, tai mes kiekvieną kartą tiesiog turime galimybę peržiūrėti, kokia yra situacija ir paskolinti tiek, kiek reikia”, – sakė ministrė.

Anot jos, nors socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas pasiūlė “Sodrai” skolinti be palūkanų, Vyriausybė skolinasi ne be procentų, todėl skirtumo esą nėra.

Lėšų trūkumą jaučianti “Sodra” gaus dar beveik 1 mlrd. litų finansinę injekciją – Vyriausybė trečiadienį nutarė suteikti 980 mln. litų paskolą fondui. Ją “Sodra” panaudos pinigų srautams balansuoti pirmąjį 2011 metų ketvirtį.

Anot I.Šimonytės, kadangi 2011 metų “Sodros” biudžetas jau patvirtintas, reikia pritarti “Sodros” paskolai.

“Kadangi Vyriausybė yra pritarusi 2011 metų “Sodros” biudžetui, jį pateikė Seimui, jis yra patvirtintas, tai šiuo atveju, jei jau pateikėme biudžetą su tokio dydžio deficitu, ko gero, turime priimti ir sprendimus, kurie reikalingi tam biudžetui finansuoti”, – sakė finansų ministrė.

“Vis sunkiau ir sunkiau laikui einant pritarti tokiems sprendimams, nes vis tik Vyriausybė dirba jau dvejus metus ir aišku yra, kad viena yra šios dienos sprendimai, o kita – ilgalaikiai. Tikrai nesinori palikti kitai Vyriausybei, kuri bus po mūsų, tokį bagažą”, – Vyriausybės posėdyje teigė teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

10 metrų trukmės paskola būtų teikiama iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų, ją reikės grąžinti iki 2020 metų gruodžio 20 dienos, mokant 4,911 proc. metų palūkanas.

Vyriausybei pateiktuose dokumentuose, be kita ko, teigiama, kad įvertinant pinigų srautų prognozę, realios 2011 metų “Sodros” biudžeto išlaidos bus 3,329 mlrd. litų didesnės nei pajamos. Tokį deficitą planuojama finansuoti paskolomis iš Vyriausybės ir komercinių bankų.

“Sodra” šiemet iš Lietuvos komercinių bankų pasiskolino apie 1 mlrd. litų, o Vyriausybė “Sodrai” paskolino dar 375 mln. litų.

Pernai gruodį Vyriausybė suteikė rekordinę 1,353 mlrd. litų paskolą, o per visus 2009 metus Vyriausybė iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų “Sodrai” paskolino 2,92 mlrd. litų.

Seimas gruodžio 9 dieną patvirtino kitų metų “Sodros” biudžetą – planuojamas jos deficitas bus 2,558 mlrd. litų, arba 5,5 proc. mažesnis negu šiemet.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Mr James John Mr James John rašo:

  Gerbiamas kliente,

  Mes padedame žmonėms, finansinių sunkumų. Reikia paskolos, turėjo
  rimtas kredito, bet reikia finansinės pagalbos? Ar jūs kada nors buvo
  atmetė bankų ir skolinimo namų?. Mes siūlome finansinę paramą
  . visuomenei, su normos 3% EMAIL US AT; (mrjamesloanfirm003@gmail.com)

  Čia yra mūsų paskola paraiškos formą užpildyti informacijos ir grįžti į mus,
  Atkreipkite dėmesį, kad pareiškėjai turi būti 18 metų amžiaus ir vyresni.

  vardas:

  Lytis:

  miestas:

  Šalis:

  Paskolos suma, reikalinga:

  Trukmė paskolos:

  Mėnesio korporacija:

  Mobilus numeris:

  Pareigos:

  Tikslas paskolos:

  Ar jūs kalbate angliškai:

  Nuoširdžiausi linkėjimai,

  James (direktorius)


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...