2011 Balandžio 23

Vokietija

Trumpiausiai nešiotas kūdikis

veidas.lt

Viena Vokietijos gyventoja pagimdė mažiau nei pusę kilogramo sveriančią mergytę po nėštumo, kuris truko vos 21 savaitę ir penkias dienas, tad jos atžala yra trumpiausiai nešiotas likęs gyvas kūdikis pasaulyje, šeštadienį paskelbė dienraštis “Bild”.

Pernai lapkričio 7 dieną gimusios Friedos (Fridos) ūgis buvo vos 28 centimetrai, o svoris – 460 gramų.

Po 5,5 mėnesio mergytė pagaliau buvo pripažinta esanti pakankamai sustiprėjusi, kad artimiausiomis dienomis būtų išrašyta iš klinikos Vokietijos vakariniame Fuldos mieste. Dabar Frieda sveria 3,5 kilogramo ir paūgėjo iki 50 centimetrų, nurodė laikraštis.

Jos brolis dvynys Kilianas išgyveno tik kelias dienas.

Su Fuldos pediatrijos klinikos direktoriumi profesoriumi Reinaldu Reppu (Reinaldu Repu) šeštadienį susisiekti nepavyko, tačiau budintis gydytojas sakė naujienų agentūrai AFP, kad Friedai “kol kas neprognozuojami jokie padariniai” ir kad mergytė “turėtų vystytis normaliai – kaip bet kuris kitas vaikas”.

R.Reppas sakė “Bild”, jog Friedai pavyko išgyventi tik per “stebuklą” – anksčiau nei 22 savaičių naujagimiai paprastai neturi galimybių likti gyvi, nes jų plaučiai, širdis ir smegenys nėra pakankamai išsivystę.

“Frieda buvo laikoma visiškai sterilioje aplinkoje; ji kvėpavo padedama ir buvo maitinama per bambagyslę”, – gydytojas aiškino dienraščiui.

Neišnešiotais laikomi kūdikiai, gimę anksčiau nei po aštuonių mėnesių nėštumo.

Itin neišnešiotiems (gimusiems po trumpesnio nei 32 savaičių nėštumo) vaikams gresia vystymosi sutrikimai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...