2011 Spalio 06

Traukinio iš Kazachstano Lietuva turėtų sulaukti dar šiemet

veidas.lt

Pirmojo oficialaus vizito į Kazachstaną išvykusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Kazachstano Prezidentu Nursultanu Nazarbajevu sutarė aukščiausiu lygiu palaikyti šaudyklinio konteinerinio traukinio “Saulė” iš Klaipėdos iki Alma Atos, pratęsiant maršrutą iki Kinijos, projektą ir dėti visas pastangas, kad jis startuotų dar šiemet.

Traukinį “Saulė” prezidentai įvardino strateginiu Lietuvos ir Kazachstano bendradarbiavimo projektu.

“Šaudyklinis traukinys, per savaitę pasiekiantis Kiniją – perversmas krovinių gabenimo rinkoje. Tai ne tik dešimtmečiams užtikrinta nauda šalies ekonomikai, tai – geriausias pasiūlymas jungčių ieškančioms Europai ir Kinijai. Šis projektas – gali tapti Lietuvos ir Kazachstano ekonomikos varikliu, todėl palaikysime jį aukščiausiu lygiu”, – pabrėžė šalies vadovė.

Dabar krovinių gabenimas iš Kinijos į Europą jūrų keliu užtrunka 40 dienų, paleidus šaudyklinį konteinerinį traukinį kroviniai Europą pasieks per 10 dienų.

Lietuvos ir Kazachstano prezidentai paskelbė bendrą pareiškimą, kuriame pabrėžiamas ypatingas dėmesys transkontinentinio koridoriaus formavimui, prisidėsiantis prie sparčios logistikos infrastruktūros plėtros abiejose šalyse.

Prezidentas N. Nazarbajevas pabrėžė, jog Lietuva yra prioritetinė Kazachstano partnerė Baltijos jūros regione. Pasak Kazachstano valstybės vadovo, pirmasis Lietuvos Prezidentės oficialus vizitas tapo nauju impulsu, kuris dvišalius ekonominius santykius perkelia į aukštesnį lygmenį.

Bendrame Lietuvos ir Kazachstano valstybių vadovų pareiškime taip pat pasisakoma už gilesnį bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose, sutariama stiprinti tarpusavio prekybą ir investicijas, vystyti abipusiai naudingus ryšius energetikos srityje, skatinti dvišalį bendradarbiavimą žemės ūkio, maisto, chemijos pramonės, teisės ir teisėsaugos, švietimo ir kultūros, sveikatos priežiūros, turizmo bei sporto, kovos su terorizmu bei organizuotu nusikalstamumu, srityse.

Kitąmet minint diplomatinių santykių dvidešimtmetį valstybės vadovė pakvietė Kazachstano Prezidentą atvykti į Lietuvą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...