2011 Balandžio 26

Transportas

Rusija veda derybas su Lenkija dėl greitojo traukinio Maskva-Berlynas

veidas.lt

greitas_traukinys26

Rusija siekia paleisti greitąjį traukinį Maskva-Berlynas per Lenkijos teritoriją. Tuomet kelionė traukiniu tarp Rusijos ir Vokietijos sostinių sutrumpėtų 10 valandų, rašo dienraštis “Gazeta Wyborcza”.

Šis planas turėtų būti paskelbtas birželio mėnesio pradžioje Lenkijos ir Rusijos regionų forumo metu. Greitąjį susisiekimą Rusija planuoja pradėti 2013 metais. Tada kelionė truktų ne 27 valandas, kaip yra dabar, o tik 16,5 valandos. Tačiau norint paleisti tokį traukinį, reikia modernizuoti Rusijos ir Baltarusijos geležinkelį.

Bene pati didžiausia problema yra bėgių pločio skirtumas tarp Rusijos ir Lenkijos. Šią problemą turėtų padėti spręsti ispaniška “Talgo” sistema, kuri automatiškai susiaurina ir praplatina tarpą tarp ratų.

Sovietmečiu per Lenkiją kursavo traukinys Leningradas- Berlynas. Ratai buvo keičiami Balstogės Kuznicoje, tai trukdavo kelias valandas.

Rusijos geležinkelių vicepirmininkas Michailas Akulovas tvirtina, kad ispaniškos geležinkelių susisiekimo sistemos galėtų būti taikomos maršrutuose Maskva-Berlynas ir Maskva-Kijevas, taip pat Maskva-Praha.

Greitojo susisiekimo traukinių paleidimui ruošiasi ir Baltarusija. 2010 metais ji gavo iš Kinijos 3,5 mlrd. JAV dolerių paskolą geležinkelių transporto tinklo modernizavimui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. STEPANOV32Il STEPANOV32Il'ja rašo:

  Мрамор, оникс камень.

 2. TIMOFEEVKIRILL21 TIMOFEEVKIRILL21 rašo:

  недорогой натуральный камень в Киеве


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...