2010 Lapkričio 07

Vokietija

Aktyvistai susirėmė dėl branduolinio traukinio

veidas.lt

Vokiečių policija sekmadienį susirėmė su aktyvistais, bandžiusiais sustabdyti traukinį, kuris iš Prancūzijos į Vokietiją veža branduolines atliekas.

Protestams prieš šį atliekų gabenimą virstant vis labiau smurtiniais, policijai aktyvistams vaikyti panaudojo lazdas ir paprikines dujas. Maždaug 250 protestuotojų bandė blokuoti geležinkelio bėgius ir svaidė į policininkus pirotechnikos priemones, sakė policijos atstovas Markusas Scharfas (Markusas Šarfas).

Aktyvistų grupės “Aktion Castor” atstovas sakė, kad policija atsakė ašarinėmis dujomis ir vandens patrankomis. Miškai aplink bėgius toje vietoje yra “visiškai padengti ašarinėmis dujomis”, sakė Christophas Kleine (Kristofas Kleinė).

Aktyvistai bando sustabdyti traukinį, kuris važiuoja į saugyklą Gorlėbene Vokietijos centriniame regione, kuri, pasak protestuotojų, yra nepakankamai saugi šiam kroviniui saugoti.

14 vagonų sąstatu, kurį aktyvistai vadina “labiausiai radioaktyviu iš visų buvusių”, grąžinama 123 t Vokietijos branduolinių atliekų, apdirbtų Prancūzijoje.

Šeštadienį šis traukinys, vežantis didelį kiekį itin radioaktyvių branduolinių jėgainių atliekų, pravažiavo netoli Prancūzijos miesto Strasbūro ir tiltu per Reino upę įvažiavo į Vokietijos miestą Kėlį, išvengdamas žaliųjų protestuotojų.

Prieš branduolinę energetiką protestuojantys aktyvistai tikėjosi, kad šis traukinys važiuos į šiaurinį Prancūzijos pasienio miestą Loterbūrą, tačiau pareigūnai akivaizdžiai pakeitė maršrutą, kad išvengtų geležinkelį ketinusių blokuoti protestuotojų.

Tai jau vienuoliktas toks konvojus. Ankstesnį, 2008 metais vežtą branduolinių atliekų krovinį protestuotojai blokavo 14 valandų; tada įvyko smurtinis konfliktas su policija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...