2010 Birželio 19

BMW Gran Coupe

Toks bus ateities BMW modelių dizainas

veidas.lt

BMW gamintojams Kinija yra pažangos demonstravimo vieta. 2007 metais Šanchajuje pristatytas sensacingas CS studijinis modelis, kuris buvo kuriamas BMW “septintuko” pagrindu. Dabar Pekine jie atskleidė ne mažiau įspūdingą ketverių durų Gran Coupe koncepcinę versiją. Šis automobilis, kaip ir naujas 6 serijos BMW modelis, rinkoje turėtų debiutuoti 2012 metais.

Aišku, nepastebėti šios poros koncepcijų, dizaino, matmenų ir technikos panašumų tiesiog neįmanoma, tačiau šie du studijiniai modeliai iš tiesų priklauso skirtingiems pasauliams. CS buvo sukurtas kaip brangus, elitinis aliumininis automobilis, kuris turėjo šmurkštelėti virš BMW “septintukų” ir užimti 8 serijos flagmano vietą. Antrasis bandymas, t.y. keturduris Gran Coupe yra toks pat ekstravagantiškas, tik jo kaina ne tokia milžiniška, nes jame panaudota BMW “penktuko” technika.

"Veido" archyvas

Ryklio nosis kaip BMW “septintukų”: platūs “nasrai”, žemyn besileidžiantis priekis

Panaudota 5 serijos BMW bazė

Beveik penkių metrų ilgio Gran Coupe atrodo net gremėzdiškesnis nei BMW “septintukas”. Taip yra dėl žemesnio silueto, neryškių išsikišimų priekyje, ypač ilgos važiuoklės bazės ir 1,4 m aukščio – palyginti su BMW “penktuku”, tai 7 cm žemiau. Dėl kupė modeliams būdingos nuožulnios stogo linijos automobilis atrodo ir nerangus, ir kartu elegantiškas.

Tik pažvelgę jam į veidą žinosime, kaip atrodys BMW ateityje: plačios “šnervės”, į akis krintantys LED žibintai ir į šonus ištęstos oro įsiurbimo angos. Panašiai kaip ir legendiniai aštuntojo dešimtmečio CS kupė, naujasis keturduris modelis turi nusmailintą, žemėjantį variklio dangtį, kurį BMW gamintojai vadina ryklio nosimi.

Rimtas Mercedes CLS ir Audi A7 konkurentas

Langų rėmų neturinčios durelės puikiai dera prie išraiškingo keturviečio kupė charakterio. Siaurų šoninių langų grafika su šiai markei būdingais išlinkimais, didžiuliais ratais ir plačiomis ratų arkomis pabrėžia šio koncepcinio modelio, kurio ir serijinė versija turėtų būti labai panaši, ryškumą ir dinamiškumą.

Vaizdą iš galo papuošia chromuoti išmetamųjų dujų sistemos vamzdžiai ir L formos galiniai žibintai. Savo elegantiškomis linijomis Gran Coupe sudaro santūraus aristokrato įspūdį, o dėl iškilių ir įgaubtų paviršių išgaunami vis nauji ir jaudinantys šviesos efektai. Jokių klausimų: šis gražus kaip paveiksliukas automobilis yra rimtas Mercedes CLS ir Audi A7 konkurentas.

"Veido" archyvas

BMW vėl atrado emocijas, patrauklią formų kalbą ir parodė neįtikėtiną technologinių naujovių potencialą

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. edga edga rašo:

    wow


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...