2012 Kovo 19

Gintaras Sarafinas

Tobuli veiksmai tetruko savaitę

veidas.lt


Pirmąją savaitę po 2011 m. lapkričio 16 d., kai buvo nacionalizuotas bankas „Snoras“ ir kai buvo apribota jo veikla, ėmiau jaustis gyvenąs itin pažangioje ir civilizuotoje valstybėje.

Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliausko ir finansų ministrės Ingridos Šimonytės veiksmai tą savaitę buvo tiesiog tobuli. Kaip tik jie ir lėmė mūsų valstybėje dar neregėtą proceso skaidrumą: per tą savaitę Lietuvos bankas parengė 13 pranešimų žiniasklaidai, surengė 11 specialių spaudos konferencijų, Lietuvos banko vadovybė davė per 150 interviu, Lietuvos banko „karštąja linija“ atsakyta į 11 tūkst. skambinusių interesantų klausimų. Todėl visai nekeista, kad tarp „Snoro“ indėlininkų panikos nekilo.
Tačiau jau antrąją savaitę buvo įjungta lėtesnė pavara, o dabar visos pavaros išjungtos ir viskas sustoję. Skaidrumo nebeliko, tad ir vėl jaučiuosi gyvenąs necivilizuotoje ir nepažangioje valstybėje. Ką šiandien apie „Snoro“ istoriją žino vidutinis Lietuvos gyventojas? Tai, kad visiems indėlininkams, „Snore“ turėjusiems mažesnius nei 345 tūkst. Lt indėlius, šie pinigai jau grąžinti. Žino ir tai, kad „Snoro“ vadovai bei savininkai V.Antonovas ir R.Baranauskas šiuo metu gyvena Londone ir jų grąžinimo į Lietuvą klausimas bus sprendžiamas dar negreitai. Tuo visos žinios ir pasibaigia. Informacijos apie „Snorą“ valdytojai mano, kad žmonėms to visai pakanka.
Ieškantieji informacijos apie gilesnius reiškinius, tarkime, kaip sekasi valdyti, tvarkyti ir pardavinėti „Snoro“ turtą, kada valstybė atgaus į „Snorą“ sumerktus milijardus (kurie ir buvo išdalyti indėlininkams), kas laukia „Snoro“ darbuotojų, ko gali tikėtis sąskaitas „Snore“ laikiusios įmonės ir savivaldybės, ar dar gali kokių nors vilčių turėti didesnius nei 345 tūkst. Lt indėlius „Snore“ laikę klientai, šiuo metu patupdyti informacijos vakuume.
Lietuvos bankas jau nusiplovęs rankas. Paskutinis pranešimas apie „Snorą“ sukurptas sausio 20 d., taigi prieš du mėnesius. Paskambinus šio banko valdybos nariai aiškina, kad jie „ne prie ko“, jie nieko nežino, o viską žino banko bankroto administratorius ir tyrėjai. Bet kadangi vyksta ikiteisminiai tyrimai, informacijos platinimas apribotas. Bankroto administratoriaus platinama informacija tėra atsirašinėjimai arba dar blogiau: praėjusią savaitę paskelbta, kad „Snoro“ bankroto administratorius, jau gavęs 60 mln. Lt, prašo dar daugiau pinigų. Ir jų gaus.
Taigi galima teigti, kad šiemet „Snoro“ banko istorija narpliojama tipiškai lietuviškai: gana neskaidriai ir visai panašiai kaip dauguma ankstesnių bankroto atvejų. Net abejonių nekyla, kad atomazga bus nyki: kaltininkai nubausti nebus, o jei ir taip, tai bausmės bus neadekvačios, valstybė, tai yra mokesčių mokėtojai, ženklią dalį tų į „Snorą“ sumerktų milijardų gali jau užmiršti, „Snoro“ turtas bus parduotas su dideliais nuostoliais, o dauguma nuo „Snoro“ nacionalizavimo nukentėjusių indėlininkų ir kreditorių save jau gali priskirti prie „Sekundės” ir LAIB indėlininkų likimo brolių.
Lietuvos bankas, žinoma„ tvirtins, kad jis dėl tokios atomazgos nekaltas, kaip Reinoldijus Šarkinas buvo nekaltas dėl „Snoro“ nacionalizavimo. Kažkiek kaltas bus „Snoro“ bankroto administratorius Neilas Cooperis, bet jis jau bus išvažiavęs.
Kaip viskas galėtų pasikeisti? Gal tiesiog reikėtų prisiminti, kaip buvo elgiamasi pirmąją savaitę apribojus „Snoro“ veiklą. Žengti maksimalaus skaidrumo keliu, apie viską jei ne kas savaitę, tai kas dvi informuoti visuomenę per specialias konferencijas, nepalikti nežinioje buvusių „Snoro“ klientų. Tuomet po šios istorijos atomazgos gal nors kartą bus galima sakyti ne „norėjosi kaip geriau, o išėjo kaip visada“, bet „norėjosi kaip geriau, o išėjo tiesiog neblogai“.

Šiemet „Snoro“ banko istorija narpliojama tipiškai lietuviškai: gana neskaidriai ir visai panašiai kaip dauguma ankstesnių bankroto atvejų.

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Gintaras Sarafinas:
Skelbimas

Komentarai (1)

 1. Anonimas rašo:

  Kaip uzsidirbti pinigu namuose internetu

  Viename iš skelbimų perskaičiau apie šį darbą ir nusprendžiau pabandyti. Skelbimas sudomino galimybe per kelias savaites užsidirbti pakankamai pinigų, įdedant tik dvylika litų. Iš pradžių nepatikėjau, bet vistiek perskaičiau. Taigi, skelbimai.tv/tag/skelbimas.html”>skelbimas siūlė persiųsti po 2 litus į kiekvieno sąraše esančio asmens banko sąskaitą, paskui išbraukti pirmą sąskaitos numerį ir įrašyti savo sąskaitos numerį į paskutinę šeštą eilutę, ir patalpinti šį straipsnį kaip įmanoma daugiau forumų ir skelbimų (200 forumų, skelbimų, elektroninių laiškų – tai užtikrinantis skaičius).

  Supratau, kad apgaulės čia nėra. Be to, pervedęs šešiems žmonėms po 2 litus, pat nieko neprarasiu, galų gale pradžiuginsiu kitą. Ir ryžausi pabandyti. Ir man pavyko!!!!!!
  Po kelių dienų man į sąskaitą pradėjo kauptis taip reikalingi pinigai… Dar sykį sau pripažinau, kad tai veikia. Per porą savaičių susikaupė apie 2000 litų, po trijų savaičių prisidėjo dar apie 2000 litų. Dabar jau turiu uždirbęs 4000 litų, po pusantro menesio turėtų būti apie 16000 litų. Ir ši suma po truputį toliau didės. O prasidėjo tik nuo 12lt.

  Noriu su Jumis pasidalinti informacija, kaip tai veikia, nes tai naudinga mums abiem. Aš Jums pažadu, jeigu Jūs tiksliai seksite mano instrukcijas ir neturėsite vilčių gudrauti, jus pradėsite gauti daug daugiau pinigų, negu tikitės, per daug nesistengdami.

  Siūlau perskaityti šią informaciją porą kartų ir išsaugoti savo kompiuteryje, sekti instrukciją ir pinigai ateis. Juk tai paprasta!!! Patys suprantate, kad tai absoliučiai legalu, tai tik bankinė pinigų pavedimo operacija, ir Jūsų indėlis yra tik 12 litų ir pora valandų internete. Jūs niekuo nerizikuojate ir nieko neprarandate, tiesiog pasitikite kitais žmonėmis, ir taip pradžiugindami kitus, patys uždirbate. Tai tikrai veikia!!! Atkreipkite dėmesį: tiksliai sekdami šią paprastą instrukciją, Jūs uždirbsite daug – per kelis mėnesius 60000 litų ir dar daugiau bus Jūsų. Visa tai sekmingai veikia dėl dalyvių sąžiningumo.

  Tėra trys paprastos taisyklės:

  1. Jei dar neturite, Jums reikia atsidaryti sąskaitą bet kuriame Lietuvos banke.
  2. Pirmiausia Į žemiau esančią 6 banko sąskaitą perveskite 2 litus. Po to perveskite po 2 litus ir į sekančias banko sąskaitas. ( jei bankas praso nurodyti gaveja, iveskite pakartotinai ta pacia banko saskaita )Visa tai ivykdę, Jūs padarote paslaugą, gražų gestą, ir taip pat prašote teisėtos paslaugos, už kurią mokate.

  1. LT587300010128949066
  2. LT154010042300576369
  3. LT307300010113834351
  4. LT980075800064721767
  5. LT187300010109745823
  6. LT537044060007733730

  O dabar išbraukite iš sąrašo nr. 1 sąskaitos numerį, perneškite visas sąskaitas vienu eilės numeriu į viršų, o į atlaisvintą nr. 6 eilutę įrašykite savo banko sąskaitos numerį.

  3. šį mano laišką keiskite kaip norite, bet išlaikykite pagrindinę idėją, išplatinkite šitą straipsnį kaip įmanoma daugiau (aš jums siūlau bent dviejuose šimtuose, kad užsitikrintumėte didelį uždarbį, kuris Jums taip reikalingas) straipsnių ,forumų ir naujienų juostų, skelbimuose arba asmeniniais laiškais – kuo daugiau informacijos pasklis apie šį straipnį, tuo didesnes bus Jūsų pajamos! Jos tiesiogiai priklauso nuo Jūsų ir tai turbūt yra džiugiausia dalis. Tiesiog Jums nereikia prakaituoti, vargti, keikti blogo gyvenimo – pasidalindami dosnumu, jūs sulaukiate šimteriopo dosnumo.

  Šis internetinis verslas sėkmingai gyvuoja ir klesti del dalyvių sąžiningumo ir rimtumo. Todel viską atlikite kruopščiai ir nepagailėkite 12 litų, nes Jums tai atsipirks su kaupu. Žmonės tik tada bus sotūs, kai pamaitins vienas kitą.
  Nėra ko prarasti – tik 12 litų, ir kelios valandos nesunkaus darbo internete!!!
  Užsiimkite tuo dabar, tiesiog nėra ko atidėti rytdienai. Tai paprasta ir pelninga. Juk yra dėl ko, taip?

  O štai kaip Jūs uždirbate:

  Mokyklinė aritmetika: sakykim iš 200 laiškų ar straipsnių aš gausiu 5 atsakymus (menkas rezultatas), tai reiškia aš uždirbsiu 10 litų būdamas šeštoje sąrašo pozicijoje.
  Dabar šitie 5 žmones išplatina dar po 200 pranešimų su Jūsų sąskaitos numeriu jau 5 pozicijoje. Pastariesiems taip pat atsako tik po 5 žmonės – tai jau 500 litų į sąskaitą. Toliau šie 25 žmonės dar 200 kartų talpina šį pasiymą su Jūsų sąskaitos numeriu nr. 4 pozicijoje ir atsako vėl tik 5 žmonės – Jūsų pajamos jau 2500 lt. Toliau šitie 125 žmonės, patalpina po 200 pranešimų, į kuriuos taip pat atsako tik 5 žmnonės. Jums tai duoda 12500 litų pajamų (Jūs 3 pozicijoje).

  Toliau dar įdomiau: šitie 625 žmonės 200 kartų skirtinguose skelbimuose patalpina Jūsų sąskaitos numerį nr. 2 pozicijoje, atsako vėlgi po 5 žmones – tai 62500 litų. Paskaičiuokite, kiek daug galite uždirbti.Juk įspūdingas skaicius!!. Šiame versle svarbiausia būti sąžiningam, kitaip nieko nesigaus. Ar Jūs galite įsivaizduoti, kiek žmonių kasdien visame pasaulyje prisijungia prie interneto ir skaito šitą straipsnį, kaip ir Jūs?! Kiekvieną dieną internete pasirodo nuo 200 iki 500 naujų vartotojų, ir toliau jų skaičius nuolat auga!!! Iš tiesų tai didelė galimybė daug užsidirbti, nesugaištant daug laiko ir daug neišleidžiant. Bet kokiu atveju verta. Gyvenimas per trumpas, kad tokį sansa praleistumete.Man pasiseke,pasisiseks- ir Tau!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...