2011 Kovo 19

Afganistas

Lietuvos karių indėlis rengiant Afganistano saugumo pajėgas yra būtinas žingsnis perduodant visišką atsakomybę šaliai

veidas.lt

Lietuvos karių indėlis į Afganistano saugumo pajėgų rengimą yra būtinas žingsnis perduodant visišką atsakomybę šaliai, sako Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius.

Šią savaitę lankydamas tarnybą Afganistane atliekančius karius, A.Pocius susitiko su NATO mokymo misijos Afganistane vadu generolu leitenantu Wiliamsu B. Caldwellu (Viljamu V.Kaldvelu) ir aptarė Lietuvos indėlį į Afganistano saugumo pajėgų rengimą, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

“Šiuo metu Lietuvos kariuomenės instruktoriai ir kariai moko Afganistano policininkus ir oro pajėgų pilotus. Specialiųjų operacijų pajėgų kariai Afganistano pietuose taip pat moko vietos policininkus. Mūsų kariai keičiasi patirtimi su Afganistano kariuomenės kariais, dislokuotais Goro provincijoje. Taigi Lietuvos karių indėlis į vietos saugumo pajėgų rengimą yra būtinas ir svarbus – tą pripažįsta ne tik tarptautinių pajėgų vadovybė, bet ir vietos valdžios atstovai”, – teigė jis.

Anot pranešimo, NATO Mokymo misijos vadas, pristatydamas šios misijos veiklą, užduotis ir pažangą, padėkojo Lietuvos kariuomenės vadui už atsakingą požiūrį į Afganistano saugumo pajėgų rengimą ir sakė, kad instruktorių poreikis nuolatos auga.

A.Pocius Kandaharo provincijoje susitiko ir su Oro ekspedicinės patariamosios grupės 738 vadu JAV pulkininku Mike Outlaw (Maiku Autlo). Su šia grupe Kandaharo oro uoste nuo šių metų vasario pradžios koordinuoja savo veiklą Lietuvos skirta Oro pajėgų mokymo grupė.

M.Outlaw Lietuvos kariuomenės vadui pristatė grupės veiklą, Afganistano oro pajėgų statusą ir ateitį. Pasak jo, Afganistano oro pajėgoms yra numatomas žymus orlaivių ir pilotų iš Afganistano papildymas. Tačiau jis pabrėžė, kad pagrindinis iššūkis yra instruktorių, kurie gebėtų rengti Afganistano pilotus ir orlaivių įgulas, trūkumas.

Anot M.Outlaw, lietuviai turi puikų pasirengimą ir žinias mokant Afganistano oro pajėgų įgulas, o jų patirtis su sraigtasparniais Mi-17 yra “neįkainojama”.

“Mūsų karių darbu mokymo pajėgų vadovybė yra patenkinta. Orlaiviai be parengtų skrydžiui įgulų neskraidys. Neužtenka vien pilotuoti orlaivį, reikia mokėti jį remontuoti, prižiūrėti, žinoti skrydžio procedūras, planuoti operacijas. Mūsų nusiųsti instruktoriai sėkmingai moko kolegas iš Afganistano būti atsakingais profesionaliais orlaivių naudotojais ir šeimininkais. Mane patikino, kad Lietuvos instruktorių atvykimas du kartus padidino 738-osios Oro ekspedicinės patariamosios grupės mokymo pajėgumus, manau, tai yra tikrai vertinga parama Afganistano pilotams”, – sakė A.Pocius.

Nuo praėjusių metų lapkričio Afganistano Goro provincijoje veikia Lietuvos vadovaujama tarptautinė Policijos operacinė mokymo ir sąveikos grupė, kuri padeda ruošti Goro policijos pareigūnus, o Provincijos atkūrimo grupės kariai keičiasi patirtimi su Afganistano nacionalinės armijos kariais. Afganistano pietuose dislokuoti Lietuvos specialiųjų operacijų eskadrono kariai taip pat prisideda rengiant Afganistano policijos kovinę kuopą, su kuria vykdo ir kitas užduotis.

Lietuvos vadovaujama Oro pajėgų mokymo grupė koordinuoja savo veiklą su JAV vadovaujama 738-ąja Oro ekspedicine patariamąja grupe ir rengia afganistaniečių sraigtasparnių pilotus ir jų techninės priežiūros specialistus. Grupė moko, kaip planuoti oro operacijas, organizuoti orlaivių techninės būklės priežiūrą ir remonto darbus. Tarptautinė grupė taip pat padeda Afganistano sraigtasparnių įguloms tobulinti orlaivių valdymo įgūdžius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...