2011 Birželio 16

Tikisi saugiausių ir naudingiausių pasiūlymų

veidas.lt

BFL

Premjeras Andrius Kubilius tarptautinės atominės energetikos kompanijos “Hitachi” prezidento Hiroakio Nakanišio (Hiroaki Nakanishi) atvykimą į Lietuvą vertina kaip Visagino atominės elektrinės (AE) projekto brandos pripažinimą ir tikisi iš galimo strateginio investuotojo saugiausių technologinių bei ekonomiškai naudingų pasiūlymų.

“Tokį dėmesį, kai pats prezidentas atvyksta į savo pasiūlymų pristatymą Vyriausybės komisijai mes vertiname kaip labai rimto potencialaus investuotojo rimtą ketinimą ir paties Visagino AE projekto parengimo brandos pripažinimą”, – sakė A. Kubilius ketvirtadienį interviu “Žinių radijui”.

Pasak Premjero, derybų detalės yra konfidencialios, bet principinė nuostata yra ta, kad strateginis investuotojas pasiūlytų ir saugiausius technologinius sprendimus, ir kad projektas būtų ekonomiškai naudingas, gebantis konkuruoti su visomis galimomis alternatyvomis gaminant elektros energiją, ir kad tiktų ne tik lietuviams, bet ir regiono partneriams .

Vyriausybės nariai jau trečiadienio vakarą buvo neformaliai susitikę su H. Nakanišiu. Ketvirtadienio rytą rengiamas jau oficialus susitikimas Vyriausybėje.

“Hitachi” prezidento vizitas bus pirmasis tokio masto korporacijos aukščiausio rango pareigūno apsilankymas Lietuvoje.

“Hitachi” centrinė būstinė yra Tokijuje. Šioje tarptautinėje aukštųjų technologijų ir paslaugų korporacijoje visame pasaulyje dirba apie 360 tūkst. darbuotojų, metinė apyvarta viršija 260 mlrd. litų. “Hitachi” ypatingą dėmesį skiria socialinėms inovacijoms, pagrindinė veikla apima informacinių sistemų ir telekomunikacijų, energetikos, socialinės infrastruktūros ir pramonės, statybų, aukštųjų technologijų sektorius.

“Hitachi” kartu su JAV bendrove “General Electric” valdo 2007 m. įkurtą branduolinės energetikos kompaniją “Hitachi GE Nuclear Energy, Ltd”. Ši bendrovė perėmė per pusšimtį metų sukauptą “Hitachi” ir “General Electric” patirtį branduolinės energetikos srityje (nuo tyrimų, projektavimo iki atominių elektrinių statybos, testavimo ir priežiūros).

“Hitachi GE Nuclear Energy” gaminamas branduolinis reaktorius yra vienintelė pasaulyje III kartos technologija, kuri jau naudojama praktikoje, t.y. šią technologiją naudojančios atominės elektrinės jau yra pastatytos ir gamina elektros energiją.

Be Hitachi”, strateginiu investuotoju į Visagino AE siekia tapti ir “Westinghouse Electric Company”.

Planuojama, kad naujosios jėgainės galingumas būtų 1300 megavatų, tai yra daugiau nei dvigubai mažiau nei Ignalinos AE, kurią Europos Sąjungos reikalavimu Lietuva uždarė 2009 metų pabaigoje.

Planuojama, kad jėgainė 2020 metais turėtų jau pradėti gaminti elektros energiją.

Parengiamieji žemės darbai turėtų būti pradėti 2012 metais, o pirmasis betonas turėtų būti klojamas 2014 metais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...