2011 Birželio 14

Ketvirtadienį atvyksta “Hitachi” prezidentas

veidas.lt

REUTERS

Viena didžiausių pasaulyje korporacijų – Japonijos ir JAV korporacija “Hitachi” Lietuvai ir jos regioninėms partnerėms – Lenkijai, Latvijai, Estijai – pirmoji pristatys savo pasiūlymą investuoti į naują atominę elektrinę Lietuvoje, šalia nebeveikiančios Ignalinos atominės elektrinės.

Birželio 16 dieną į Vilnių atvyksta “Hitachi” prezidentas Hiroaki Nakanishi, oficialiai patvirtino Vyriausybės spaudos tarnyba. Jis susitiks su premjeru Andriumi Kubiliumi, naujosios Visagino AE projekto įgyvendinimo komisija, regioninių branduolinės jėgainės statybos partnerių – Estijos, Latvijos ir Lenkijos atstovais.

“Paties “Hitachi” prezidento noras asmeniškai susipažinti su Visagino AE projekto aplinka bei jo dalyviais parodo, kad regioninis Visagino AE projektas yra vertinamas labai rimtai ir atsakingai,” – pranešime sakė A. Kubilius.

“Hitachi” prezidento vizitas bus pirmasis tokio masto korporacijos aukščiausio rango pareigūno apsilankymas Lietuvoje, rašoma pranešime. “Hitachi” kartu su viena iš savo antrinių bendrovių “Hitachi-GE Nuclear Energy” pateikė pasiūlymą investuoti į Visagino atominę elektrinę (AE).

Pasak pranešimo, ketvirtadienį ryte “Hitachi” delegacija Vyriausybės rūmuose susitiks su A. Kubiliaus vadovaujama Naujos atominės elektrinės įgyvendinimo komisija, po to numatomas trumpas H. Nakanishi ir A. Kubiliaus komentaras žiniasklaidai.

“Fortune 500″ sąraše “Hitachi” pernai užėmė 47 vietą. Tarptautinėje aukštųjų technologijų ir paslaugų korporacijoje, kurios centrinė būstinė yra Tokijuje, visame pasaulyje dirba apie 360 tūkst. darbuotojų, metinė jos apyvarta viršija 260 mlrd. litų. “Hitachi” veikia informacinių sistemų ir telekomunikacijų, energetikos, socialinės infrastruktūros ir pramonės, statybų, aukštųjų technologijų sektoriuose.

“Hitachi” kartu su JAV bendrove “General Electric” valdo 2007 metais įkurtą branduolinės energetikos kompaniją “Hitachi GE Nuclear Energy”, kuri perėmė per pusšimtį metų sukauptą “Hitachi” ir “General Electric” patirtį branduolinės energetikos srityje – nuo tyrimų, projektavimo iki atominių elektrinių statybos, testavimo ir priežiūros.

“Hitachi GE Nuclear Energy” gaminamas branduolinis reaktorius yra vienintelė pasaulyje trečios kartos technologija, kuri jau naudojama praktikoje – šią technologiją naudojančios atominės elektrinės jau yra pastatytos ir gamina elektros energiją.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...