2011 Birželio 16

Investuotojas į AE bendradarbiaus su vietos įmonėmis

veidas.lt

BFL

Potencialios Visagino atominės elektrinės (AE) investuotojas – tarptautinės atominės energetikos kompanijos “Hitachi” prezidentas Hiroakis Nakanišis (Hiroaki Nakanishi) pabrėžia jėgainės svarbą regionui, reaktorių saugumą ir bendradarbiavimą su vietos įmonėmis įgyvendinant projektą.

“Hitachi” supranta Visagino atominės elektrinės svarbą regionui ir labai gerbia Lietuvos Vyriausybės ryžtą įgyvendinant projektą”, – ketvirtadienio rytą po susitikimo su Premjeru Andriumi Kubiliumi sakė H. Nakanašis.

Svečio teigimu, jeigu jo vadovaujama įmonė bus pasirinkta strateginiu investuotoju, ji prisiims ilgalaikius įsipareigojimus, o bendrovės gaminami reaktoriai atitinka aukščiausius saugumo standartus.

“Įgyvendinant projektą optimizuosime statybą ir bendradarbiausime su vietos kompanijomis”, – teigė “Hitachi” prezidentas.

Premjeras Andrius Kubilius kalbėjo, kad šiuo metu vyksta derybos, potencialių strateginių investuotojų atrankos procesas, todėl pasiūlymai gali būti tobulinami ir tikslinami. A. Kubilius teigiamai atsiliepė, kad “Hitachi” kompanija ypatingą dėmesį skiria branduolinei reaktorių saugai užtikrinti.

“Vyriausybė ir toliau skrupulingai vykdys įsipareigojimą užtikrinti lygias sąlygas dalyviams ir visišką konkuruojančių pasiūlymų analizės vertinimo objektyvumą, todėl daugiau detalių apie pateiktus pasiūlymus ir procesą atskleisti negalime”, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Daugiau detalių nė viena pusė, kol vyksta derybos, taip ir neatskleidė.

ELTA primena, kad norą būti strateginiais partneriais Visagino AE pareiškė Japonijos bei JAV bendrovės “Hitachi GE Nuclear Energy” ir “Westinghouse Electric Company”.

Visagine planuojamos statyti naujosios jėgainės galingumas būtų 1300 megavatų, tai yra daugiau nei dvigubai mažiau nei Ignalinos AE, kurią Europos Sąjungos reikalavimu Lietuva uždarė 2009 metų pabaigoje.

Strateginis investuotojas kontroliuos 51 proc. akcijų, Lietuvai, pagal įstatymus, turėtų atitekti 34 proc. Kol kas apie jėgainės statyboms reikalingas lėšas nekalbama.

Planuojama, kad jėgainė 2020 metais turėtų jau pradėti gaminti elektros energiją.

Parengiamieji žemės darbai turėtų būti pradėti 2012 metais, o pirmasis betonas turėtų būti klojamas 2014 metais.

Regioninis Visagino AE projektas yra vienas iš labiausiai pažengusių naujų atominių elektrinių projektų Europoje. Yra baigti pagrindiniai projekto parengiamieji darbai, įskaitant Espoo konvenciją atitinkantį poveikio aplinkai bei aikštelės tinkamumo įvertinimus, kurių rezultatus patvirtino ir Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) ekspertų misijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...