2011 Gegužės 09

JAV neturi įrodymų, tačiau nori tyrimo

veidas.lt

Scanpix

Baltieji rūmai pareikalavo, kad Islamabado vyriausybė ištirtų, ar Pakistane egzistuoja tarptautinį teroristų tinklą “al Qaeda” remianti organizacija, kuri padėjo slapstytis jo pagrindiniam lyderiui Osamai bin Ladenui.

Tačiau praėjus savaitei po JAV specialiųjų pajėgų reido, per kurį O. bin Ladenas buvo nukautas, Jungtinės Valstijos pareiškė neturinčios jokių įrodymų, jog Islamabadas žinojo, kad “al Qaeda” lyderis slapstosi Pakistane.

“Pakistano mieste Abotabade veikė kažkoks tinklas, kuris palaikė Bin Ladeną, – Baltųjų rūmų patarėjas nacionalinio saugumo reikalams Tomas Donilonas sekmadienį sakė televizijos NBC pokalbių laidai “Meet The Press”. – Mes nematėme įrodymų, kad (Pakistano) vyriausybė apie tai žinojo. Tačiau tai reikia ištirti”.

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) įsakė surengti slaptą Karinio jūrų laivyno specialiųjų pajėgų (SEAL) misiją, per kurią O. bin Ladenas buvo nukautas Abotabade esančioje rezidencijoje. Be to, amerikiečiai komandosai iš šio komplekso paėmė kompiuterius ir kompiuterines laikmenas, kuriose tikimasi rasti daug svarbios informacijos apie ekstremistus.

Labiausiai ieškomas teroristų lyderis kelerius metus gyveno netoli Islamabado esančiame mieste pastatytame įtvirtintame trijų aukštų name, tačiau T. Donilonas pabrėžė nematęs “jokių įrodymų, kurie mums sakytų, kad (Pakistano) politinė, karinė arba žvalgybos vadovybė būtų iš anksto žinojus apie Bin Ladeno” buvimo vietą.

“Tačiau kitas punktas yra jūsų keliama prielaida, jog Osama bin Ladenas šešerius metus buvo šiame mieste, už 50 kilometrų nuo Pakistano sostinės Islamabado – mieste, kuris buvo žinomas kaip karinis miestelis ir kur veikia svarbi karo akademija. Tai reikia ištirti”, – pridūrė jis.

T. Donilonas ir kiti JAV pareigūnai sekmadienį sakė, kad per amerikiečių komandosų reidą surinkta medžiaga yra visų laikų didžiausias informacijos apie teroristų organizacijas lobynas.

“Tai didžiausias duomenų kiekis, kada nors paimtas iš vieno teroristo buveinės, – nurodė Baltųjų rūmų patarėjas. – Kaip mums sako CŽV (Centrinės žvalgybos valdyba), pagal dydį ji prilygsta nedidelio koledžo bibliotekai”.

“Jeigu atskleisime kokios nors informacijos apie planus arba artimiausiu laiku gresiančius pavojus, be abejo, mes imsimės veiksmų”, – pridūrė jis.

T. Donilonas nekomentavo konkrečių galimų grėsmių, tačiau paklaustas apie pranešimus, jog O. bin Ladenas planavo atakas prieš JAV traukinius, minint 10-ąsias rugsėjo 11-osios atakų metines, atsakė: “Girdime tokią informaciją ir, žinoma, padarysime atitinkamų pranešimų bei imsimės atitinkamų veiksmų”.

O. bin Ladeno, kuris buvo pagrindinis 2001 metų rugsėjo 11 dieną Jungtinės Valstijose įvykdytų teroro atakų organizatorius, sunaikinimas yra svarbi JAV pergalė, tačiau T. Donilonas perspėjo: “Negalime skelbti “al Qaeda” strategiškai įveikta”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...