2011 Gegužės 16

O. bin Ladenas prieš mirtį buvo nelaisvėje

veidas.lt

Scanpix

Teroristinio “Al Qaeda” tinklo lyderis Osama bin Ladenas (Osama bin Laden) prieš mirtį “kurį laiką” buvo amerikiečių nelaisvėje.

Tai pirmadienį interviu Irano televizijai pareiškė šios šalies prezidentas Mahmudas Ahmadinedžadas (Mahmoud Ahmadinejad).

“Aš turiu patikimos informacijos, kad Amerikos kariškiai tam tikrą laiką turėjo O. bin Ladeną savo rankose, kol buvo priimtas sprendimas jį pašalinti. Šis sprendimas buvo priimtas Amerikos vidaus politikos interesais. O. bin Ladenas buvo likviduotas, kad JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama) būtų perrinktas į savo postą”, – teigė M. Ahmadinedžadas. Bet Irano prezidentas nenurodė šaltinių, iš kurių jis gavo šią informaciją.

Oficialūs Irano asmenys ne kartą kaltino JAV ir jų specialiąsias tarnybas ryšiais su tarptautiniu terorizmu. Teheranas reguliariai primena, jog tuo metu, kai Afganistane buvo sovietų karinis kontingentas, būtent Vašingtonas rėmė ir ginklavo šioje šalyje veikusias islamistų grupuotes ir šitaip padėjo atsirasti Talibano judėjimui ir “Al Qaeda” tinklui. Žinia apie O. bin Ladeno žūtį davė Iranui dingstį pareikšti, kad dabar nėra jokių pagrindo Amerikos kariškių buvimui regione, ir jie turi palikti ne tik Afganistaną, bet ir Iraką.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...