2011 Lapkričio 30

Tiek miestui, tiek ir kaimui

veidas.lt

Rumunų „Dacia“ prekiniam ženklui sėkmingai užkariavus Rusijos, Lenkijos ir dar kelių centrinės Europos rinkas su „Logan“ modeliu, gamyklos savininkai iš „Renault“ korporacijos turėjo pakankamai lėšų plėtoti modelių paletę.

Buvo nueita tradiciniu keliu sukurti vidutinės klasės visureigį, kuris būtų labai pigus, bet kartu nestokotų praktiškumo ir negestų kas 10 kilometrų… Taip 2009 metų viduryje į rinką įsiveržė „Dacia Duster“. Ir nors modelio debiuto laikas buvo itin nepalankus (siautė pasaulinė krizė), „Duster“ susirado savo pirkėją. Keturių varomųjų sistema atkeliavo iš Nissan, varikliai iš Renault, pakabos elementai – iš „Megane“ ir „Laguna“ automobilių.

Kadangi „Duster“ iš esmės yra „Nissan“ ir „Renault“ sudedamųjų dalių hibridas, tai jaučiama vairuojant automobilį. Pakaba nėra nei bloga, nei labai gera: važinėjant įvairiais režimais, ji yra pakankamai komfortiška.

Praktiškas ir pakankamai išvaizdus SUV kainuoja vos nuo 34 999 litų –  rumunai 2009 metais pažadėjo rinkai pristatyti pigų visureigį ir savo žodį ištesėjo. O kai kaina nedidelė, tai galima užmerkti akis ir į kai kurias erzinančias naujoko smulkmenas.

Kam yra skirtas šis rumuniškas visureigis? Iš dalies ir miesto žmogui, mėgstančiam aktyviai leisti laisvalaikį gamtoje, kartu ta pačia mašina važinėjant į darbą. Tačiau nespjautų į šį SUV ir kaimo gyventojas, kuriam dažnai tenka naudotis neasfaltuotais keliais. „Duster“ yra paprastas, nepretenzingas, praktiškas, patogus, komfortiškas, gal net ir gražus automobilis. Aišku norėtųsi geresnės variklio ir pavarų dėžės kombinacijos, tačiau absoliučiai tobulų automobilių nebūna. „Duster“ yra tiesiog paprastas automobilis be didelių pretenzijų. Jis yra pigus, pakankamai patikimas, lengvai taisomas, praktiškas.

“Logan” ir “Sandero”  platformą naudojantis “Duster” visureigis yra nedidelis: 4,31 metro ilgio ir 1,82 pločio, atstumas tarp ašių – 2673 mm. Modelis su priekiniais varančiaisiais ratais sveria nuo 1160 kilogramų, su visų  varančiųjų ratų pavara – nuo 1250 kg. Šis rumunas turi pirmos kartos “Nissan X-Trail” daugiasvirtę pakabą ir “Nissan Qashqai” transmisiją. Į “Dacia” montuojami šiuolaikiniai “Renault” varikliai: 1.6/105 AG benzininis ir du  skirtingo galingumo 1.5 (85 AG ir 110 AG) dyzeliniai. Pastarųjų variklių CO2 tarša yra mažiau nei 150 g/100 km. Su 4×4 pavara komplektuojama mechaninė šešių bėgių greičių dėžė, tik su priekiniais varančiasiais ratais –  penkių bėgių mechaninė dėžė. “Automatai” šiam modeliui nesiūlomi.

Bene didžiausias „Duster“ privalumas yra salono erdvė ir praktiškumas. Automobilio viduje be problemų įsitaisys penki suaugę žmonės, o gale sutilps gal net penki dideli lagaminai. Nuleidus galines sėdynes, gridys tampa lygios, o bagažinės talpa išauga iki net 1600 litrų. Tai prilygsta vidutinio dydžio universalo bagažinei.

Bene pastebimiausias šio „Dacia“ privalumas yra kaina. Bazinis „Duster“ su 1,6 litro ir 105 arklio galių benzininiu varikliu kainuoja nuo 35 tūkst. litų. Bazinėje kompektacijoje – ABS,  dvi saugos pagalvės, mechaninis kondicionierius, normalaus dydžio atsarginis ratas ir centrinis užraktas. ESP galima užsisakyti tik su brangiausia “Laureate” įranga. Automobiliui taip pat trūksta tikslesnio valdymo ir geresnių stabdžių.

Automobilis su dyzeliniu 1,5 litro varikliu ir 110 arklio galių kainuoja nuo 60 tūkst. litų. Jame elektra valdomi priekiniai langai, šiek tiek įvairesnis blizgus interjeras, 16 colių lengvo lydinio ratlankiai bei signalizacija. Keturių varomųjų ratų sistema komplektuojama tik su šiuo dyzeliniu varikliu. Jis, beje, nėra naujokas „Renault“ korporacijoje, šis motoras jau nuo seno buvo laikomas vykusiu ir labai taupiu.

Gamintojai oficialiai skelbia, jog „Duster“ su šiuo 110 arklio galių dyzeliniu varikliu suvartos tik 5,6 litro degalų. Tokį vidurkį pasiekti mažai realu, nes ir įjungus tik du varančiuosius ratus bei važiuojant 100 km/val. greičiu automagistrale, vidutinės sąnaudos buvo 7,1 l 100 km.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...