2010 Gruodžio 23

Popkultūra

“The Beatles” albumo viršelyje įamžinta pėsčiųjų perėja paskelbta Britanijos nacionaliniu paveldu

veidas.lt

Didžiosios Britanijos vyriausybė trečiadienį paskelbė nacionalinės svarbos paveldu pėsčiųjų perėją, esančią prie garso įrašų studijos “Abbey Road” šiauriniame Londone.

Populiarios britų grupės “The Beatles” gerbėjai iš viso pasaulio fotografuojasi šioje gatvėje, imituodami albumo “Abbey Road” viršelio nuotrauką, kurioje matomi per perėją einantys grupės nariai – Paulas McCartney (Polas Makartnis), Johnas Lennonas (Džonas Lenonas), George’as Harissonas (Džordžas Harisonas) ir Ringo Starras (Ringas Staras).

“Ši dryžiais paženklinta Londono perėja nėra pilis arba katedra, tačiau dėl “Beatles” ir 10 minučių fotosesijos vieną 1969 metų rugpjūčio rytą ji tapo ne prastesne už kitus (objektus), laikomus mūsų paveldo dalimi”, – sakoma turizmo ir paveldo ministro Johno Penrose’p (Džono Penrouzo) pranešime.

Ministras įtraukė perėją prie “Abey Road” į II kategorijos paveldo objektų sąrašą, rekomendavus nacionalinio paveldo išsaugojimo organizacijai “English Heritage”.

Šis sprendimas reiškia, kad perėja galėtų būti pertvarkoma tik gavus vietos valdžios sutikimą, kuris būtų priimamas atsižvelgiant į objekto istorinę reikšmę, funkcijas ir būklę.

Pati įrašų studija į II kategorijos paveldo paminklų sąrašą buvo įtraukta šių metų vasarį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...