2011 Sausio 11

WikiLeaks

Assange’as vėl stojo prieš teismą

veidas.lt

Tinklalapio “WikiLeaks” vadovas Julianas Assange’as (Džulianas Asandžas) antradienį vėl stojo prieš teismą Londone, sprendžiantį, ar jis turi būti išduotas Švedijai, kuri šį aktyvistą nori apklausti dėl įtariamų seksualinių nusikaltimų.

39 metų Australijos pilietis gyvena vieno savo draugo užmiesčio viloje rytų Anglijoje nuo gruodžio 16 dienos, kai jis buvo paleistas už užstatą po britų policijos įvykdyto arešto pagal Švedijos išduotą orderį.

L.Assange’as neigia kaltinimus, kuriuos jam pateikė dvi Švedijos pilietės, vadindamas juos politiškai motyvuotais ir siedamas su “WikiLeaks” sprendimu paviešinti tūkstančius konfidencialaus JAV diplomatinio susirašinėjimo dokumentų. Tačiau Švedijos prokurorai šiuos pareiškimus neigia.

“WikiLeaks” vadovas, lydimas advokato, automobiliu atvažiavo į Vulvičo karūnos teismą Londono pietryčiuose prieš 10 val. Grinvičo (12 val. Lietuvos) laiku turėjusį prasidėti posėdį.

Posėdis buvo perkeltas iš teismo rūmų Londono centre, kur L.Assange’as davė parodymus anksčiau, siekiant užtikrinti, kad teismo salėje tilptų dešimtys žurnalistų iš viso pasaulio, kuriančių reportažus apie šią bylą.

Kaip numatoma, šis teismo posėdis bus trumpas ir iš esmės procedūrinis. Išsamus ekstradicijos svarstymas tikriausiai vyks ateinantį mėnesį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...