2011 Kovo 04

Verslas

Telekomunikacijų, pašto ir pasiuntinių įmonės – prieš mokestį Infrastruktūrų reguliavimo tarnybai išlaikyti

veidas.lt

Telekomunikacijų, pašto ir pasiuntinių įmonės ne tik kritikuoja valdžios ketinimus nuo liepos įvesti joms mokestį (0,2 proc. mokesčio nuo apyvartos), skirtą naujai kuriamai Infrastruktūrų reguliavimo tarnybai išlaikyti, bet ir kai kurios net svarsto, ar kreiptis dėl to į Europos Komisiją.

Energetikos ministerija kol kas neatskleidžia, ar išgirs verslo raginimus atsisakyti mokesčio idėjos ar bent jau pakoreguoti jo bazę, penktadienį rašo dienraštis “Verslo žinios”.

“Įmonės pateikė pastabų, galvosime, ką daryti”, – sakė Arvydas Darulis, energetikos viceministras.

Pasak Lietuvos kabelinės televizijos asociacijos direktoriaus Juozo Jurelionio, jei mokestis bus įvestas, gali pabrangti dalis paslaugų – ryšiai, elektra,šiluma, pašto paslaugos.

Skubių siuntų gabentojų asociacijos prezidentė ir įmonės “DHL Lietuva” operacijų vadovė Rasa Čėsnienė piktinasi, kad vienodą 0,2 proc. mokestį ketinama nustatyti visoms įmonėms, nepriklausomai nuo to, kuriame rinkos segmente jos veikia.

“Juk reguliuodamas siuntų gabentojus reguliuotojas beveik neturi jokių išlaidų, skirtingai nuo ryšių operatorių, mes nenaudojame jokių valstybės išteklių, pvz., dažnių, iš valstybės nieko negauname, tai kodėl turime mokėti”, – stebisi ji.

Anot telekomunikacijų bendrovės “Teo LT” generalinio direktoriaus Arūno Šikštos, dabartiniai reguliatoriai yra pakankamai finansuojami, todėl svarstome galimybę kreiptis į Europos Komisiją ir prašyti jos išaiškinimo šiuo klausimu.

Jei valdžia neatsisakys naujojo mokesčio idėjos, pagalbos Briuselyje sako ieškosiantys ir kabelinės televizijos operatoriai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...