2010 Lapkričio 17

Telekomunikacijos

Telefoninis įsilaužėlis pridarė nuostolių Vilkaviškio savivaldybei

veidas.lt

Telefoninio ryšio subtilumus išmanantis piktavalis Vilkaviškio savivaldybės administracijai pridarė nuostolių. Į vietinio ryšio tinklą įsilaužęs asmuo praplepėjo beveik 40 tūkstančių litų.

Vilkaviškio savivaldybės administracija kol kas nesirengia apmokėti telekomunikacijų bendrovių pateiktos sąskaitos – 38 836 litų ir 7 centų, rašo “Lietuvos rytas”.

“Dėl šio įvykio kreipėmės į policiją. Ryšio bendrovėms pareiškėme pretenzijas. Operatoriai turi mus apsaugoti nuo galimų įsilaužimų”, – antradienį sakė administracijos direktorius Sigitas Kasparaitis.

Įsilaužimas į vietinį telefoninio ryšio tinklą savivaldybėje buvo aptiktas spalio pabaigoje.

Vieną pirmadienio rytą darbuotojai pastebėjo, kad negali naudotis telefono linija, nes ji nuolat užimta. Kol buvo išsiaiškinta, kas atsitiko, praėjo pusdienis.

Savivaldybės inžinieriai nustatė, kad išvakarėse – sekmadienį Vilkaviškio savivaldybės administracijos telefonais buvo skambinama į Afrikos valstybę Siera Leonę. Kiaurą parą vykusių pokalbių trukmė – nuo kelių iki keliolikos minučių.

“Buvo pora skambučių į Izraelį ir Pakistaną ar Palestiną. Pokalbių išklotinėje yra keli šimtai numerių, dar ne viską išsinagrinėjome”, – antradienį teigė policijos pareigūnai.

Jie į pagalbą pasikvietė telekomunikacijų specialistus ir tikisi išnarplioti šį mįslingą incidentą.

Administracijos direktorius S.Kasparaitis sakė esąs tvirtai įsitikinęs, kad nė vienas jo pavaldinių į Afriką neskambinėjo.

Manoma, jog tūkstantinių nuostolių pridariusio įsilaužėlio reikia ieškoti užsienio šalyse.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...