2011 Birželio 28

Ar R.Žilinskui gresia apkalta – neaišku

veidas.lt

BFL

Aiškaus atsakymo, kaip toliau turi klostytis įvykiai, teismui parlamentarą Roką Žilinską pripažinus kaltu dėl policininkų įžeidimo, nėra, sako Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkas Stasys Šedbaras.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT)  galutine nutartimi antradienį atmetė R.Žilinsko skundą ir paliko galioti apkaltinamąjį nuosprendį.

Pagal Seimo statutą, teismo priimtas apkaltinamasis nuosprendis yra pagrindas pradėti parlamentaro apkaltos procedūrą, tačiau kitame statuto straipsnyje teigiama, kad apkaltos procesas rengiamas dėl veiksmų, padarytų einant pareigas.

R.Žilinskas nuteistas dėl elgesio 2007 metų gruodį, parlamentaru jis tapo po metų.

“Tai (apkalta – BNS) turėtų vykti, kaip ir buvo prasidėjęs vyksmas – Seimo pirmininkė supažindina su nuosprendžiu, Seimas, gavęs įsiteisėjusį nuosprendį, priima nutarimą pradėti apkaltos procesą ir kreipiasi į Konstitucinį Teismą išvados, ar asmens, kuriam pradėta apkaltos byla, konkrečiu nusikaltimu buvo šiurkščiai pažeista Konstitucija ir sulaužyta priesaika”, – komentuodamas susidariusią situaciją žurnalistams sakė buvęs Konstitucinio Teismo (KT) teisėjas S.Šedbaras.

Tačiau, anot jo, šiuo atveju Seimo statute nėra aiškiai nurodyta, kas turėtų teikti Seimui nutarimo projektą dėl apkaltos pradžios, tad, jeigu niekas nesiims iniciatyvos, toks projektas gali būti ir nepateiktas.

“Tai būtų rimtas klausimas KT – jei nusikaltimas būtų padarytas prisiekus ir einant Seimo nario pareigas, – viena. Šiuo atveju veika padaryta prieš rinkimus, rinkimų metu buvo žinoma, kad toks procesas vyksta, žiūrint formaliai Seimo statutą, toks nutarimas turi būti teikiamas ir dėl jo turi būti balsuojama, bet kas turi jį parengti – niekur nėra pasakyta, čia šiuo atveju nėra subjekto, kuris turėtų inicijuoti”, – dėstė S.Šedbaras.

“Tokia situacija, kuri neaišku, kaip turi vykti”, – reziumavo Seimo TTK pirmininkas.

Parlamento vadovė Irena Degutienė žurnalistams tvirtino dar nemačiusi LAT nutarties, tad ir komentuoti įvykių eigos negalinti.

“Tikrai nenoriu nieko komentuoti, nes jūsų pasakymais negaliu vadovautis, kai gausiu oficialiai sprendimą, pasakysiu, ką mums reikia daryti, ir ko nereikia daryti”, – sakė I.Degutienė.

Vilniaus apygardos teismas vasarį R.Žilinską pripažino kaltu dėl valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens įžeidimo ir skyrė 3,9 tūkst. baudą. Prieš tai incidentą nagrinėjęs Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas politiko veiksmuose įžvelgė tik administracinę atsakomybę.

R.Žilinskas su draugu M.Gurskiu į konfliktą su policija įsivėlė 2007 metų gruodį, kai dar nebuvo išrinktas į Seimą. Į policiją jis pristatytas, kai taksi vairuotojas pranešė, jog vyrai atsisako mokėti už taksi paslaugas ir elgiasi agresyviai. Policininkai teisme yra sakę, kad R.Žilinskas su draugu juos įžeidinėjo ir jiems nepakluso.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. eddie007 eddie007 rašo:

    Sync settings help the user access one device from one device to another http://syncsettingswindows10.com but there is much more to learn which is why go to this web page so that it can get complete information about it.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...