2010 Lapkričio 10

Teismas

Teismas nepradėjo nagrinėti bylos dėl A. Valinską rėmusių parašų

veidas.lt

Trečiadienį teismui nepavyko pradėti nagrinėti bylos, kurioje keturi asmenys kaltinami suklastoję Tautos prisikėlimo partijos lyderio Arūno Valinsko kandidatūrą prezidento rinkimuose remiančių parašų rinkimo lapus.

“Bylos nagrinėjimas buvo atidėtas, nes neatvyko viena kaltinamoji”, – BNS sakė Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo atstovė spaudai Airinė Šerelytė.

Teismo posėdyje nepasirodė Ingrida Jočienė. Ji, pasak A.Šerelytės, neatvyko dėl ligos.

Dėl dokumentų klastojimo taip pat yra teisiami buvęs A.Valinsko rinkimų štabo vadovas Vytas Karsokas, Dainius Stelmokas ir Justinas Daubara.

“Keturi asmenys kaltinami tuo, kad, veikdami bendrininkų grupėje, jie suklastojo 17 rinkėjų, remiančių A.Valinsko pareiškimą dalyvauti 2009 m. gegužės 17 d. rinkimuose kandidatu į Respublikos prezidentus, parašų rinkimo lapų”, – rugsėjo pabaigoje pranešė Generalinė prokuratūra.

Tyrimo duomenimis, kaltinamieji į minėtus parašų rinkimo lapus įrašė išgalvotų asmenų duomenis. Tokie dokumentai buvo perduoti Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkui Zenonui Vaigauskui.

Pasak prokuratūros, buvo išanalizuoti 766 parašų rinkimo lapai, kuriuose buvo per 21 tūkst. piliečių parašų. Taip pat patikrintas dar penkių asmenų galimas dalyvavimas šiame nusikaltime.

A.Valinskas iš pradžių ketino dalyvauti pernai vykusiuose prezidento rinkimuose, tačiau vėliau kandidatūrą atsiėmė. Buvo abejojama, ar Tautos prisikėlimo partijos vadovo rėmėjams pavyko surinkti 20 tūkst. parašų, reikalingų, kad pretendentas būtų įregistruotas kandidatu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...