2010 Balandžio 28

Jurgis Razma

Trys klausimai Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnui Jurgiui Razmai

veidas.lt

– Kokia ateitis laukia valdančiosios koalicijos, jei vienos iš ją sudarančių partijų pirmininkas Arūnas Valinskas kelia ultimatumą – arba jis gauna kultūros ministro portfelį, arba rengia interpeliaciją premjerui?

– Aišku, kad padėtis tampa sudėtinga. Vis dėlto nenoriu prarasti vilties, kad tokio kategoriško požiūrio bus laikomasi ne iki begalybės. Gali būti, jog A.Valinskas šiuo metu mato galimybę, kad jo reikalavimai išsispręs teigiamai. Mes esame kantrūs, palauksim. Esame pripratę. Žinoma, geriausia būtų, jeigu tokie įvykiai neapsunkintų koalicijos darbo, nes valstybėje yra daug opių spręstinų problemų.

– Kaip manote, ar šis A.Valinsko išsišokimas galėjo būti suderintas su opozicija, kuri šiuo metu rengia interpeliaciją susisiekimo ministrui Eligijui Masiuliui?

– Nemėgstu reikšti kaltinimų, neturėdamas aiškių įrodymų. Žiūrint grynai teoriškai, nieko keista, kad vienas valdančiųjų partijų vadovų nori užimti ministro postą. Bet gavę signalų apie neigiamą prezidentės poziciją šiuo klausimu tikėjomės, kad A.Valinskas priims protingesnį sprendimą.

Manau, dabar nedaug berastume žmonių, kurie įsivaizduotų, kad A.Valinskas dar turi kokių nors galimybių tapti ministru. Jeigu jis savo pasisakyme būtų išvengęs prezidentę įžeidžiančių frazių, tai dar būtų buvę galima svarstyti, ar premjeras turi oficialiai teikti jo kandidatūrą į kultūros ministrus, ar ne. Tačiau dabar jokių abejonių nebeliko.
Jeigu A.Valinsko įžeidimai valstybės vadovės adresu liks be kitų koaliciją sudarančių partijų reakcijos, tai kils klausimas dėl visos koalicijos santykių su prezidente. Premjeras Andrius Kubilius taip pat neišvengiamai turės į tai reaguoti.

– Bet jeigu koalicijos partijos pasmerks A.Valinską, jis gali sugriauti koaliciją. Kas tuomet?

– Dramos nebus. Yra ne viena galimybė praplėsti koalicijos sudėtį. Svarstant teoriškai, pirmiausia ieškotume sąjungininkų tarp mažųjų frakcijų, tam nepavykus tektų iš esmė performuoti koaliciją. Tuomet neatmestina ir plačiosios koalicijos su socialdemokratais galimybė, bet tai jau būtų sudėtingesnis variantas.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų labai tvirti santykiai su Liberalų sąjūdžiu, kartu paėmus turime Seime 56 balsus. Tad sunku įsivaizduoti, kad būtų įmanoma bet kokia nauja koalicija be mūsų. Svarbiausia, kad visi koalicijos sudėtį liečiantys klausimai būtų išspręsti iki balsavimo dėl interpeliacijos susisiekimo ministrui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...