2011 Gegužės 12

Teismas atmetė E. Kusaitės skundus

veidas.lt

BFL

Vilniaus apygardos teismas (VAT) ketvirtadienį atmetė dėl rengimosi įvykdyti teroro aktą Čečėnijoje teisiamos klaipėdietės Eglės Kusaitės skundus dėl telefoninių pokalbių klausymosi ir kratos jos gyvenamojoje vietoje.

Galutinėmis ir neskundžiamomis teismo nutartimis konstatuota, kad tyrimas E. Kusaitės galimų bendrininkų atžvilgiu nėra baigtas, tiriami sunkūs nusikaltimai, todėl elektroniniais ryšio tinklais perduodamos informacijos kontrolė yra pateisinama. E. Kusaitės argumentą, kad jos byla jau baigta ir policijos pareigūnai jos telefoninių pokalbių neturėtų daugiau klausytis, teismas atmetė kaip nepagrįstą.

Klaipėdietės advokatas teismui buvo apskundęs Vilniaus miesto 1-sios apylinkės teismo nutartį, kuria pakeista rezoliucinė dalis dėl išduotos sankcijos klausytis telefoninių pokalbių. Valstybės saugumo departamentui netekus ikiteisminio tyrimo institucijos statuso, telefoninių pokalbių klausymosi funkciją perėmė Lietuvos kriminalinės policijos biuras. E. Kusaitė apskundė būtent tą nutartį, kuria pakeista telefoninių pokalbių kontrolę atliekanti institucija, o ne pačias teismo sankcijas klausytis jos pokalbių.

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas pareigūnams buvo leidęs klausytis įtariamosios pokalbių nuo 2010 rudens iki gruodžio, paskui pratęstas iki šių metų kovo.

Vilniaus apygardos teismas taip pat atmetė E. Kusaitės skundą dėl kratos jos gyvenamame bute Vilniuje, per kurią buvo paimtas mobiliojo ryšio telefonai bei SIM kortelės. Teismo manymu, įstatymai pažeisti nebuvo, krata buvo sankcionuota, joje dalyvavo pati E.Kusaitė. Šios kratos metu buvo paimtas mobiliojo ryšio telefonas, iš kurio galimai buvo nusiųsta grasinanti SMS žinutė anksčiau jos bylą tyrusiam Generalinės prokuratūros prokuroru Justui Lauciui. Dėl šios žinutės atliekamas ikiteisminis tyrimas.

22 metų E. Kusaitė kaltinama, kad rengėsi susisprogdinti Rusijos karinėje bazėje Čečėnijoje. Ji buvo suimta 2009 metų spalį ir nelaisvėje praleido devynis mėnesius iki pernai metų rugpjūčio, kada teismas nusprendė, jog bylos nagrinėjimo ji gali laukti laisvėje. Vilniaus apygardos teismas neseniai ją vėl buvo suėmęs, tačiau Apeliacinis teismas nutartį dėl suėmimo panaikino ir klaipėdietę paleido į laisvę.

Mergina savo kaltę neigia ir tvirtina, kad ją į terorizmą sąmoningai bandė įtraukti VSD. Jos rėmėjai kelia klausimus dėl Rusijos Federalinės saugumo tarnybos vaidmens byloje.

Maskvoje suimti laikomi čečėnai Magmadovai, kurie įvardijami kaip lietuvės bendrininkai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. esmė esmė rašo:

  Valstybinis imperinės Rusijos terorizmas yra visų kitų terorizmų MOTINA.Kremliuje planuojami tautų naikinimo planai,juos reikia teisti kuo greičiau..Nebūkit kremliaus padlaižomis,ačiū pr.Obamai,jis jau žino,kas yra ruskių žmogžudžiai,FSB teroristai..

 2. arvydas damijonaitis arvydas damijonaitis rašo:

  Valstybinis( NKVD-KGB-FSB )imperinės Rusijos terorizmas,ištisų tautų genocidas,turėtų susilaukti teisinio įvertinimo…Anksčiau ar vėliau tas turi įvykti,nes rusų teroristai iš FSB jau vėl braunasi į mūsų namus.Tą įrodo Eglės Kusaitės tragiška meilės Čečėnijai istorija…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...