2011 Gegužės 05

E.Kusaitė planavo vykti į Maskvą

veidas.lt

BFL

Rengimusi įvykdyti teroro aktą Čečėnijoje kaltinama klaipėdietė Eglė Kusaitė, būdama laisvėje, planavo vykti į Maskvą, paaiškėjo ketvirtadienį per teismo posėdį.

Prokuroras Mindaugas Dūdas teisme paskelbė, kad šie duomenys buvo užfiksuoti telefoninių pokalbių kontrolės metu. Jis Lietuvos apeliacinio teismo prašė palikti galioti balandžio 21 dienos Vilniaus apygardos teismo sprendimą vėl skirti suėmimą 22 metų merginai.

Pati E. Kusaitė teismui aiškino, kad į Maskvą būtų vykusi tik duoti parodymų čečėnų Aišos ir Apti Magmadovų byloje ir tik gavusi prokurorų leidimą.

Merginos artimųjų tvirtinimu, E. Kusaitė kalbėjo apie kelionę į Maskvą, tačiau ji buvo atkalbėta nuo tokio žingsnio, nes esą Maskvoje ji būtų suimta ir tardoma.

“Sieksiu duoti teisingus parodymus Lietuvos teismuose, sieksiu, kad Magmadovai būtų paleisti, nes šios bylos sufabrikuotos”, – kalbėjo posėdyje E. Kusaitė.

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį viešame posėdyje išnagrinėjo skundą dėl jai skirto suėmimo ir savo nutartį skelbs kitą antradienį. Lietuvos apeliacinio teismo nutartis dėl E. Kusaitei skirto suėmimo pagrįstumo bus galutinė ir neskundžiama.

Prieš prasidedant teismo posėdžiui valstybės kaltintojas Generalinės prokuratūros prokuroras Mindaugas Dūda paprašė teismo nagrinėti skundą uždarame teismo posėdyje.

Prokuroras savo prašymą motyvavo tuo, kad E. Kusaitės bylą nagrinėjantis Vilniaus apygardos teismas jau yra priėmęs nutartį nagrinėti klaipėdietės bylą uždaruose teismo posėdžiuose.

Kaltinamoji prieštaravo šiam prašymui.

”Aš noriu, kad teismas būtų viešas. Noriu, kad visuomenei būtų suteikta viešumo, noriu, kad visuomenė stebėtų procesą”, – sakė E. Kusaitė.

Teisėjas Albinas Bielskis paskelbė, kad Apeliaciniame teisme nėra tiriami įrodymai, čia sprendžiama, ar pati griežčiausia kardomoji priemonė E. Kusaitei paskirta pagrįstai ir teisėtai, todėl posėdis bus viešas.

Į teismą iš Lukiškių tardymo izoliatoriaus atveža suimtoji skundėsi, kad jai šalta kalėjimo kameroje.

”Aš niekuo nesu nusikaltusi, prašau mane paleisti, nutrauksiu ryšį su visu pasauliu, sėdėsiu namų arešte namuose”, – prašė E. Kusaitė.

Mergina aiškino, kad bendraudama su Tamara Magmadova nesiekė daryti jokio poveikio liudytojams, tai yra suimtiems šios moters vaikams Aišai ir Apti. Pasak E. Kusaitės, ji bendravusi tik iš žmogiškų paskatų, jai rūpėjusi draugės sveikata.

Tuo tarpu M. Dūda tvirtino, kad su T. Magmadova E. Kusaitei nėra uždrausta bendrauti, tačiau ji įpareigota nebendrauti su liudytojams ir per kitus asmenis.

Pasak M. Dūdos, E. Kusaitė pateikė duomenis apie proceso eigą, domėjosi apie suimtų čečėnų poziciją, siuntė ir perdavė bylos dokumentus. Prokuroras teigė, kad šių veiksmų negali kitaip vertinti, kaip trukdymo procesui.

Suimtoji paaiškino, kad dokumentus ir pareiškimus siuntė ne T. Magmadovai, o Rusijos generaliniam prokurorui Jurijui Čaikai.

M. Dūda kaip trukdymą procesui ir poveikį liudytojai įvardijo ir kaltinamosios elgesį apklausiant liudytoją Eleną Koševają. Pasak prokuroro, E. Kusaitė teismo salėje išplūdo ją necenzūriniais žodžiais.

E. Kusaitė teigė, kad buvo labai pasipiktinusi šios liudytojos parodymais, nes būtent ši moteris ją suvedė su saugumiečiais.

Mergina dar kartą pareiškė, kad jai tardant buvo leidžiami psichotropiniai vaistai, kurie pakeitė jos elgesį.

Mergina buvo suimta balandžio 21 dieną Vilniaus apygardos teismo salėje, motyvuojant, kad nesilaiko įpareigojimo nebendrauti su tam tikrais asmenimis ir trukdo teismo procesui.

Kol kas E. Kusaitė suimta trims mėnesiams, apygardos teismui panaikinus prieš tai buvusias kardomąsias priemones – rašytinį pasižadėjimą neišvykti ir registravimąsi policijoje.

E. Kusaitė pirmą kartą buvo suimta 2009 metų spalį ir nelaisvėje praleido devynis mėnesius iki praėjusių metų rugpjūčio, kada teismas nusprendė, jog bylos nagrinėjimo ji gali laukti laisvėje.

Savo sprendimą vėl suimti E. Kusaitę teisėjų kolegija motyvavo tuo, kad esama kardomąja priemone nebus galima pasiekti netrukdomo bylos nagrinėjimo, kaltinamosios dalyvavimo procese ir užkardyti naujų nusikaltimų.

Klaipėdietė savo kaltę neigia ir tvirtina, kad ją į terorizmą sąmoningai bandė įtraukti Valstybės saugumo departamentas (VSD). Jos rėmėjai kelia klausimus dėl Rusijos Federalinės saugumo tarnybos vaidmens byloje.

Prokurorai sako surinkę duomenų, kad E. Kusaitė rengėsi susisprogdinti karinėje bazėje Čečėnijoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (5)

 1. Arvydas Damijonaitis Arvydas Damijonaitis rašo:

  Valstybinis imperinės Rusijos terorizmas yra visų kitų terorizmų MOTINA.Kremliuje planuojami tautų naikinimo planai,juos reikia teisti kuo greičiau..Nebūkit kremliaus padlaižomis,ačiū pr.Obamai,jis jau žino,kas yra ruskių žmogžudžiai,FSB teroristai..

 2. esmė esmė rašo:

  Valstybinis( NKVD-KGB-FSB )imperinės Rusijos terorizmas,ištisų tautų genocidas,turėtų susilaukti teisinio įvertinimo…Anksčiau ar vėliau tas turi įvykti,nes rusų teroristai iš FSB jau vėl braunasi į mūsų namus.Tą įrodo Eglės Kusaitės tragiška meilės Čečėnijai istorija…

 3. esmė esmė rašo:

  Srebrenicoje rusų palaikomi žudikai serbai nužudė 12 tūkstančių beginklių moterų,senelių,vaikų.Nepavyko,rusams padedant ,paslėpti,kaip beginklių čečėnų masines žudynes.Viskas paaiškės Hagos tribunole,kaip žudikai iš Rusijos ir Serbijos bendradarbiavo planuodami masines žudynes,genocidą.

 4. arvydas damijonaitis arvydas damijonaitis rašo:

  Pavojingiausias teroristas INFORMACIJA:Po Vilties prezidento
  S.Lozoraičio nužudymo,mėlynanosio pirmojo partijos sekretoriaus
  prezidentavimo,totaliai demoralizuota Lietuva tapo Rusijos
  imperijos buferiuku,emigracijos kloaka.Tą įrodo lietuvaitės
  E.Kusaitės meilės istorija genocidą patyrusiai
  Čečėnijai.Matome,nėra Lietuvos valstybės,jos piliečiai atiduodami
  monstrui ,Rusijos imperijos spec tarnyboms.Rusija,slėpdama
  Medininkų žudikus,neturėtų būti prileidžiama prie Lietuvos
  piliečių,juos tardyti,nedalyvaujant Lietuvos pareigūnams.Šiuo metu
  Čečėnijoje yra “užkasami” čečėnų tautos genocido
  įrodymai,kolaborantas Kadyrovas pasamdytas naikinti Rusijos vykdyto
  čečėnų tautos genocido faktus,masines žudynes…E.Kusaitė yra
  lietuvių pasididžiavimas.Pavojingiausias pasaulio teroristas yra
  NKVD-KGB tradicijas paveldėjusi Rusija,turinti Lietuvoje
  ambasadą,kurios teritorija yra didžiausia Europoje…Emigracijos
  kloaka Lietuvos valstybė akivaizdžiai tampa Rusijos spec tarnybų
  marionete..Arvydas Damijonaitis

 5. esmė esmė rašo:

  Sovietinės okupacijos metu buvo vykdoma teisėjų, prokurorų atranka.Privilegijas turėjo strybų giminaičiai, kolaborantų vaikai, įvairių paleckinių išgamų palikuonys ir t.t..Situacija apie naivią mergaitę Eglę Kusaitę parodo kokius prokurorus Lietuva paveldėjo iš okupanto.Didžiausią baimę prokurorui sukelia skambučiai iš Rusijos spec tarnybų.Būtina pareikalauti, kad būtų tiriamas ir šis prokurorų ryšys su Rusijos tarnybomis.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...