2010 Gegužės 20

Pedofilijos byla

Teisingumo ministras ragina politikus nelįsti į bylos detales

veidas.lt

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius siūlo politikams susilaikyti nuo raginimų teisėsaugos institucijas imtis vienokių ar kitokių veiksmų sprendžiant mažametės Drąsiaus Kedžio dukters globos klausimą.

“Iš tikrųjų mums, politikams, labai svarbu nusibrėžti ribas, ką mes galime sau leisti sakyti ir ko negalime leisti sakyti, visose pusėse, kad ir kokią nuomonę beturėtumėm. Lįsti į bylų detales ir sakyti, kad reikia spartinti ar lėtinti, pritarti ar nepritarti, teisingas ar neteisingas teismo sprendimas – apie tuos dalykus reikėtų šnekėti kuo įmanoma mažiau”, – Vyriausybės valandoje Seime ketvirtadienį sakė ministras.

Paklaustas, kodėl teisėsaugos institucijos vangiai reaguoja į situaciją Garliavoje, kur susirinkusi minia neleidžia įvykdyti teismo sprendimo grąžinti mergaitę motinai, R.Šimašius sakė nesutinkantis su tokiu teisėsaugos veiksmų vertinimu.”Aš negaliu atsakyti į klausimą, kodėl vangiai reaguojama, nes nesutinku su tuo, kad vangiai. Manau, kad nevangiai”,- sakė ministras.

Jis taip pat ragino politikus susilaikyti nuo pareiškimų, kuriais teisėsauga raginama imtis vienokių ar kitokių veiksmų.

R.Šimašius taip pat sakė esantis patenkintas ministrų kabineto laikysena, tačiau kritikavo Seimo narius: “Esu labai patenkintas visų kolegų Vyriausybėje laikysena šia tema, ko nepasakyčiau apie Seimo narių laikyseną dėl šitos temos”.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį pareiškė, kad apeliacinės instancijos teismas sprendimą dėl mažametės D.Kedžio dukros globos turi priimti “kuo skubiausiai”.

“Esu įsitikinusi, jog aukštesnės instancijos teismas, toliau nagrinėsiantis mergaitės globos klausimą, išnaudos visas įstatymų jam suteikiamas galimybes sprendimą priimti kuo skubiausiai, be menkiausio delsimo ir turint vienintelį tikslą – visišką vaiko teisių apsaugą”, – pareiškė D.Grybauskaitė Prezidentūros išplatintame pranešime.

Prezidentė taip pat sakė, kad “mažametei mergaitei, ypač kol vyksta teisminiai procesai, būtina garantuoti fizinį ir psichologinį saugumą, vengiant papildomo streso”.

Kėdainių rajono apylinkės teismas anksčiau nusprendė, kad mirusio ir dviem nužudymais įtariamo D.Kedžio dukra turi gyventi su motina, tačiau teismo nurodymas skubiai vykdyti šį sprendimą iki šiol neįgyvendintas.

Mergaitės globėja Neringa Venckienė yra apskundusi Kėdainių teismo nutartį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. lietuve lietuve rašo:

    man baisu, kas vyksta musu valstybeje. tai, kad teisingumo ministras siulo tyleti ir buti abejingais, nesuprantama. mes ne robotai, esam darbininkai, tarnautojai, issilavine, mastantys zmones, ir niekas neturi teises, tuo labiau ziobienes, vadinti musu patvoriniais, violetine gauja ir dar kokiais epitetais. smegenu is musu neatimsit, patys mastom ir sitoj istorijoj labai jau akivaizdziai viskas nesvaru. negaliu likti abejinga, nes esu mama ir gydau zmones. tai ,kas dabar vyksta, kraupu. Gerb. Degutiene, prasom nekeisti savo pozicijos, mes Jus ir mylim, kad esat tikra konservatore, neabejinga zmoniu skausmui. AR KAS NORS IS VALDZIOS ZMONIU DAR GALI PAGELBETI SIOJ SITUACIJOJ?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...