2010 Rugsėjo 06

Remigijus Šimašius

Teisingumo ministras kyšiu siūlo pripažinti ir nematerialų atlygį

veidas.lt

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius siūlo nustatyti, kad kyšiu būtų laikoma ne tik materialinė nauda, bet ir nematerialus atlygis.

Anot jo, tai leis efektyviau kovoti su korupcija ir nusikalstamumu.

Šiuo metu Baudžiamasis kodeksas numato, kad kyšiu gali būti laikoma tik turtinė nauda, todėl visi kiti neteisėto nematerialinio atlygio būdai nėra laikomi kyšiu.

“Pavyzdžiui, tokios kyšio formos kaip suteikiama protekcija, diplomai ar apdovanojimai, ar kiti nematerialūs dalykai, kurių vertės pinigais įvertinti praktiškai neįmanoma, yra palikti už įstatymo ribų”, – teigiama Teisingumo ministerijos pranešime spaudai.

Teisingumo ministerijos parengtame Baudžiamojo kodekso pakeitimų projekte numatoma, kad bet kokios turtinės ar kitokios asmeninės naudos forma išreikštas neteisėtas atlygis turėtų būti vertinamas kaip kyšis, o už tokio pobūdžio nusikalstamas veikas numatyta atitinkama baudžiamoji atsakomybė.

Teisingumo ministerija taip pat siūlo už korupcinius nusikaltimus numatyti tik realias bausmes – laisvės atėmimą, areštą ar baudas, o atleidimas iš pareigų būtų išbrauktas iš bausmių sąrašo.

Pastarosios bausmės siūloma atsisakyti, nes tokius neteisėtus veiksmus atlikęs asmuo ir taip, vadovaujantis kitais įstatymais, iš karto netenka savo pareigų. Tokiu atveju teismui paskyrus bausmę, kuri asmeniui ir taip pagal kitus įstatymus neišvengiama, jis nepatiria realios baudžiamosios sankcijos.

Be to, siūloma griežtinti ir atsakomybę už piktnaudžiavimą tarnyba. Šiuo metu baudžiamoji atsakomybė už tokius neteisėtus veiksmus kyla, jei padaryta žala siekia 250 MGL arba 32,5 tūkst. litų. Siūloma nustatyti, kad už piktnaudžiavimą tarnyba baudžiamoji atsakomybė kiltų jau tuomet, kai žala viršija 50 MGL arba 6500 litų.

Teisingumo ministerijos parengtame projekte taip pat numatoma baudžiamoji atsakomybė už prekybą įtaka bei papirkimą, numatoma iki šiol nebuvusi galimybė už korupcinius nusikaltimus skirti baudas ar areštą, griežtinama dalis bausmių ir kt.

Anksčiau ministerija yra pateikusi Baudžiamojo kodekso pataisas dėl nelegaliai įgyto turto konfiskavimo. Tačiau prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad jose palikta landų ir pasiūlė savo projektą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...